Maksuameti juht soovib poliitikutelt vähem loosunglikke lubadusi

MTA juht Valdur Laid ETV-s.
MTA juht Valdur Laid ETV-s. Autor/allikas: ERR

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid soovib, et poliitikud valimiste eel ja hiljem ei annaks inimestele maksude osas lihtsaid lubadusi, vaid vaataks üldpilti.

"Ootaks poliitikutelt arusaama, et millised need on need probleemid ja küll siis ekspertide, ministeeriumite ja meie abiga leiame need lahendused. Mida tahaks vähem näha, on need slogani tasandil lubadused, millest inimesel on küll lihtne kinni võtta, et mina saan nii või naa palju vähem või rohkem, aga tegelikkuses ei ole Eesti ühiskonna probleem, et palju ühele või teisele inimesele raha kätte jääb," rääkis Laid teisipäeval Eesti Televisiooni saates "Esimene stuudio."

Laidi sõnul on vaja Eestis maksurahu. "Maksutahe on sõltuvuses sellest, et süsteem oleks õiglane ja arusaadav. Pidevad muutused tekitavad arusaamatust ja trotsi riigi vastu," rääkis Laid.

MTA seisukoht on Laidi sõnul, et vabatahtlikku maksutahet mõjutab süsteemi lihtsus. "Inimesed ei pea tunnetama, et riik on ühel pool ja meie teisel pool. Makse makstes tuleb teadvustada, et maksame arstiabi, õpetajate palkade ja sotsiaalteenuste eest."

Õigesti on Laidi hinnangul arutlusel riigireform. "Peame vaatama, et millist koormust jõuavad ettevõtted ja inimesed kanda."

Alates 15. veebruarist saavad Eestis inimesed hakata esitama tuludeklaratsioone ning esimesed tagastused tehakse veebruari lõpus.

Laidi sõnul ei tasu siiski meeleheitlikult kiirustada. "Tagastus ei hakka toimima nii, et esimesed deklareerijad saavad esimestena tagasi, kõik saavad märsikuu jooksul, pole põhjust kiirustada."

Ta ütles, et neil, kes ei kasuta elektroonilisi kanaleid, on jätkuvalt võimalus tulla MTA teenindusbüroodesse.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: