Tsahkna: varamaks vajab ühiskondlikku debatti

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti 200 üldkogu. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakonna Eesti 200 liige Margus Tsahkna ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et varamaksu kehtestamine ei ole Eesti 200 valimislubadus, vaid idee, mis vajaks ühiskondlikku debatti.

Saatejuht Lauri Varik küsis Tsahknalt, et kas varamaks Eesti 200 programmis tähendab, et autodele, korteritele ja majadele tuleb uus maks peale.

"See on primitiivne käsitlemine. Me oleme oma programmis öelnud, et kõik maksud, kogu Eesti maksusüsteem peab olema [sellisel tasemel], mida inimesed ja Eesti ettevõtjad on nõus maksma selle elukeskkonna eest," vastas Tsahkna.

"Rääkida, et kas kehtestada üks maks või teist maksu vähendada pool protsenti, näiteks nagu Reformierakond tegi sotsiaalmaksu puhul, see ei ole teema. Me oleme kirjutanud, et kui me teeme ära enda nulleelarve, ehk me teeme järgmisel aastal kogu riigieelarve restardi, me vaatame üle, kuhu me oma maksumaksja raha suuname," lausus Tsahkna.

"Kui üldse pidada mingit debatti maksudega, siis selgelt me peame vähendama tööjõumakse, me peame vähendama ettevõtjate ja ka inimeste koormust ja ainuke suund selleks on varade maksustamine. See, kas seda on vaja teha ja millisel kombel, selle üle tuleb pidada ausat debatti, selle üle peab otsustama ühiskond, ettevõtjad ja need, kes makse maksavad. See ei ole niimoodi, et kuskil poliitikud ütlevad, et nüüd paneme automaksu või midagi muud. Me ei luba ühtegi maksu," rääkis Tsahkna.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: