Võrumaa tutvustab Grüne Wochel virtuaalreaalses suitsusaunas käimist

Foto: ERR

Saunalaval olemine on saanud Võrumaal uue tähenduse, sest paariaastase ettevalmistustöö järel sai lõpuks reaalsuseks virtuaalreaalsuses suitsusaunas käimine.

Beriilinis toimuval Grüne Woche messil on kohal ka Võrumaa esindus suitsusauna virtuaalreaalsuse prillidega. Samal ajal kui külastajaid reaalsuses viheldakse, viibivad nemad prillide abil Võrumaa suitsusauna laval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Idee on tegelikult hästi palju ajendatud sellest, et meil on olemas midagi nii erilist ja nii ägedat nagu suitsusaun, ja et kuidagi anda sellest teada ka maailmale. Et ehtsat kogemust saada, võtab sauna kütmine ju kaheksa tundi aega ja kõik see rituaal ja muu sinna juurde, aga lihtsalt tuua see inimestele palju kättesaadavamaks ja anda esimene väike mulje, mis see sutisusaun on," kirjeldas Võru maakonna turismikoordinaator Kadri Moppel.

"Pluss see, et kuidagi on vaja ju pärandit edasi anda ka noortele. Ma arvan, et see on hea viis rääkida noortele läbi virtuaalprillide, et meil on midagi väga ägedat olemas," lisas ta.

Prillide abil saab inimene ingliskeelse lühikese sissevaate nii sauna kütmisest, vihtlemisest kui ka jääaugus käimisest.

Viieminutiline suitsusaunas käik lõpeb võrumaise toidu mekkimise ja teppo lõõtsa muusika saatel.

"Lisaks sellele, et meil on olemas virtuaalprillid, on meil tegelikult mõeldud eraldi projekt ka peredele, kes sooviks oma suitsusaunad avada ehk hakkame inimesi ja peresid koolitama, kuidas seda teenusepakkujana pakkuda," ütles Moppel.

Kel soov virtuaalreaalsuse asemel päris saunas käia, saab võimaliku suitsusauna külastuse kohta uurida kodulehelt savvusann.ee, kus kirjas kõik Võrumaal suitsusauna teenuse pakkujad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: