Jevgeni Ossinovski kasutab sotsiaalmeedias ka varjunime Eugenius Tremula

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, et kasutab sotsiaalmeedias lisaks omanimelisele avalikule poliitiku kontole ka teist ja kinnist kontot, mida peab varjunime all Eugenius Tremula.

Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ütles möödunud neljapäeval Postimehele, et Ossinovskil on sotsiaalmeedias mitu libakontot. "No üks on Eugenius Tremula, mille alt on ta vähemalt kaks aastat trollinud," sõnas Helme.

Ossinovski teatas ERR-ile neli päeva pärast küsimuse esitamist saadetud kirjalikus vastuses, et EKRE püüab juhtida tähelepanu enda tegemistelt ära.

"EKRE püüab juhtida tähelepanu oma erakonna trolliarmeelt, mis on kahetsusväärselt sirutanud oma kombitsaid lisaks parteilisele prügimeediale ja sotsiaalmeediale ka vabasse ajakirjandusse. Selleks kasutatakse klassikalist populistide argumenti: "Aga vaadake, mida teised teevad!" Sellega püütakse näidata, et ehkki nende käitumine on eetiliselt taunitav, teevad ju kõik sedasama."

Võrdluseks tasub Ossinovski sõnul vaadata USA presidendi Donald Trumpi klassikalist kaitseargumenti kõigi rünnakute vastu, mida inglise keeles nimetatakse whataboutism'iks.

"Sel korral on tähelepanu kõrvale püütud juhtida sellega, et Jevgeni Ossinovskil on lisaks avalikule poliitikukontole ka eraisiku konto nimega Eugenius Tremula. Võrdlus on muidugi täiesti kohatu. Tegemist ei ole varikontoga, vaid kinnise eraisiku kontoga sõprade ja perega suhtlemiseks. Ka minu mobiiltelefoninumber ei ole kõigile avalikult leitav, ent kindlasti ei ole tegemist varinumbriga. Avalikes aruteludes osalen ma oma avaliku konto Jevgeni Ossinovski kaudu," teatas Ossinovski.

Eugenius Tremula konto Facebookis. Autor: (Foto: ERR)

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: