Araabia Ühendemiraatide soolise võrdõiguslikkuse auhindu said vaid mehed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Soolise võrdõiguslikkuse auhinnad Araabia Ühendemiraatides.
Soolise võrdõiguslikkuse auhinnad Araabia Ühendemiraatides. Autor/allikas: Dubai Media Office

Araabia Ühendemiraate tabas kriitika ja pilked, kui selgus, et soolise võrdõiguslikkuse auhindu pälvisid seal ainult mehed.

Tegu oli initsiatiiviga, mille raames anti auhindu ja sertifikaate neile, kes olid edendanud töökohtadel soolist võrdõiguslikkust. Auhindu anti pühapäeval toimunud tseremoonial välja sellistes kategooriates nagu "parim soolist võrdõiguslikkust toetanud isik", "parim soolist võrdõigulikkust toetanud föderaalasutus" ja "parim initsiatiiv soolise tasakaalu saavutamiseks", kirjutab Guardian.

Auhinnad andis üle Ühendemiraatide asepresident ja Dubai valitseja šeik Mohammed bin Rashid al-Maktoum.

Auhinnad said rahandusministeerium, föderaalne konkurentsi- ja statistikaamet ning inimressursside ministeerium, mida esindasid tseremoonial ainult mehed.

Lisaks sai asepeaministrist siseminister, kindralleitnant šeik Saif bin Zayed al-Nahyan tunnustuse selle eest, et ta oli kõige rohkem soolist võrdõiguslikkust edendanud isik. Täpsemalt seisnes tema teene selles, et ta viis Ühendemiraatide relvajõududes sisse emapuhkuse.

Suhtelises mõttes on eelpool mainitus ka omajagu tõtt. Nimelt leidis ÜRO 2018. aastal avaldatud raportis, et nafta poolest rikkad Araabia Ühendemiraadid olid Pärsia lahe riikide seas esikohal soolise võrdõiguslikkuse ja naiste tööhõive vallas.

Muuhulgas on märkimisväärne, et kui kõrghariduse on omandanud 23 protsenti Ühendemiraatide meestest, siis naiste puhul on see näitaja 43 protsenti.

Samas nendivad inimõiguslased, et sooline diskrimineerimine on Araabia Ühendemiraatides endiselt läbivaks probleemiks. Eelkõige esineb seda õigussüsteemis, kus meestel on selged eelised perekonnaelu puudutavates küsimustes. Samuti lubab Ühendemiraatide seadus koduvägivalda, kui see ei ületa islamiseadustest tulenevaid piire.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: