Tallinna ühistranspordis tuleb reedest arvestada muudatuste ja häiretega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1548840900000 | amCalendar}}
Tallinna linnaliinibuss
Tallinna linnaliinibuss Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuna Tallinna linn ütles üles lepingu osaühinguga MRP Linna Liinid, tuleb alates reedest, 1. veebruarist pealinna ühistranspordi kasutajatel arvestada muudatustega sõiduplaanides ja liinide trajektoorides, välistatud pole ka osa väljumiste ärajäämine busside ja juhtide nappuse tõttu.

Alates 1. veebruarist jätkavad varem MRP Linna Liinide teenindada olnud liinidel sõitmist Tallinna Linnatranspordi AS-i bussid. Sõidukite ja bussijuhtide puudusest tingituna võib esineda häireid Tallinna bussiliinidel ning ära võib jääda väljumisi. Sellest tulenevalt palub Tallinna transpordiamet kõigil sõitjatel planeerida oma liikumised suurema ajavaruga.

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehe Deniss Boroditš sõnul kestab üleminekuperiood seoses MRP Linna Liinide 11 bussiliini ülevõtmisega kuni kaks kuud, seejuures on suurem osa vajalikust lisatööjõust juba olemas. 

Boroditš rõhutas Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et tegu pole tavapärase olukorraga, sest veel paar nädalat tagasi eeldati, et MRP Linna Liinid teenindab bussiliine veel 2,5 aastat. Seega palub ta antud üleminekuperioodil sõitjatel varuda kannatust.

TLT juhi sõnul koosneb üleminekuperiood kahest etapist. Esimene etapp algab 1. veebruarist ning selle käigus rakendab ettevõte kogu endal olemasolevat veeremit ning tööjõu reserve, et liinid enam-vähem ära teeninda.

Seejuures suudetakse Boroditš sõnul kõik liinid sel perioodil 95,3 protsenti mahus ära teenindada. Selleks, et see viia 100 protsendini, sõlmib TLT lähiajal hankelepingud, millega tuuakse liinidele 55 lisabussi. Kuna tegu on kasutatud bussidega, siis keskendub TLT Boroditš sõnul praegu nende tehnilisele kontrollile, et kindlustada, et bussid oleksid ikkagi töökorras. 

Sel nädal peaks liinidele lisanduma viis bussi ning ka järgmisel nädalal veel viis bussi. Kogu protsess peaks kestma 30 kuni 60 päeva, selleks ajaks peaks taastuma tavapärane sõidugraafik. 

Muudatused, millega arvestada

Sõitjate vähesuse tõttu sulgeb transpordiamet bussiliini nr 19 ning muudab bussiliini nr 44 liikumisteed järgmiselt: Viru keskus, Narva mnt, Vana-Kuuli tn, Liikuri tn, Varraku tn, Punane tn, Varraku tn, Liikuri tn, Vana-Kuuli tn, Narva mnt, Hobujaama tn. Edaspidi tagatakse bussiliini nr 19 sõitjate teenindamine bussidega nr 35 ja 44.

Bussiliinile nr 29 lisandub Priisle tee ja Hooldekodu tee ristmiku piirkonnas uus peatus Kuuskivi.

Trammiliinidel nr 2 ja 4 suurendatakse väljumiste arvu, millest tulenevalt muutuvad kõigi trammiliinide sõiduplaanid.

Lisaks juhib transpordiamet tähelepanu, et alates 1. veebruarist muutuvad ajutiselt ka paljude bussiliinide sõiduplaanid. Sõiduplaanidega on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: