Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas busside leidmiseks välja riigihanke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Deniss Boroditš.
Deniss Boroditš. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Linnatranspordi AS kuulutas MRP Liinidelt üle võetava liinivõrgu täitmiseks välja busside riigihanke, ütles AS-i juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Eelmisel kolmapäeval selgus, et Tallinna linnavalitsus lõpetab lepingu ettevõttega MRP Linna Liinid, kuna neil on raskusi busside eest liisingumaksete tasumisega. Linnale tähendab see miljoneid eurosid lisakulu ja kuni 125 uue bussijuhi ning ka uute busside leidmist 1. veebruariks.

"Veeremi osas on meil välja kuulutatud läbirääkimistega riigihange. Loodame kolmapäeva pealelõunal saada pakkumisi. Eks siis paistab," ütles Deniss Boroditš ERR-ile.

Boroditš ei soovinud öelda, mitu juhti juba leitud on. "Mis puudutab töötajaid, siis see on pidev protsess. Sellega ka päris aktiivselt meil värbamiskampaania käib. Ma ei hakkaks praegu spekuleerima numbritega," lausus ta.

ERR küsis, kas Linnatranspordi AS motiveerib juhte ka kõrgema palgaga.
"Ma arvan, et kindlasti me oleme turu keskmisest paremini tasustavad. 1. jaanuarist tõusid töötajate palgad kuus protsenti ja oktoobris oli kolmeprotsendiline palgatõus. Sektori keskmisest me oleme tublisti üle," lausus Boroditš.

Bussijuhi palk on Boroditši sõnul üle 1300 euro.

Ta ei soovinud prognoosida, millises mahus liinivõrk 1. veebruariks täita suudetakse.

"Praegu me pingutame, et see kõik oleks võimalik. Aga detailidest me saame rääkida 30 jaanuaril. Siis on meil selge seis nii veeremi osas kui ka inimeste osas. Ja siis me saame rääkida konkreetsest liini valmisolekust," ütles ta.

"Me käed rüpes ei istu. Hangime tehnikat, värbame personali. Kõik selleks, et need liinid teenindamata ei jääks. Nii, et praegu kogu meie tähelepanu on sellele suunatud," lisas Boroditš veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: