Tallinna bussigraafikud on taastumas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnaliinibussid kesklinnas
Tallinna linnaliinibussid kesklinnas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval tiheneb taas Tallinna linnaliinide bussigraafik, sest liinidele saabub viis lisabussi.

Täiendavate sõidukitega taastatakse varasemad sõidugraafikud bussiliinidel 3, 5, 7 ja 54.

Seoses liinide ülevõtmisega muudeti 1. veebruaril 20 bussiliini graafikud. Alates esmaspäevast on täies mahus taastatud 14 bussiliini graafikud. Hiljemalt märtsi lõpuks taastatakse viimase etapina veel kuue bussiliini graafikud kui liinidele lisatakse seitse täiendavat bussi.

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš selgitas, et ettevõte on suutnud vähem kui kahe kuuga hankida vajalikud lisabussit ja palgata 92 bussijuhti.

Tallinna Linnatransport kasutab ettevõtetelt Keil M.A ja UniCredit Leasing eriolukorra lahendamiseks ajutiselt kasutusse võetud linnaliinibusse järgmised kaks aastat, mille järel asendatakse need uute biometaanil sõitvate bussidega.

"Läbi ajaloo suurima bussihankega Tallinnas vahetame välja ettevõtte kõige vanemad bussid ja valmistume, et aastaks 2025 ei sõidaks Tallinna tänavatel enam diiselbusse," selgitas Boroditš, kelle sõnul hangitakse selleks järgmise viie aasta jooksul kokku 300 uut gaasibussi ja tehakse esimesi ettevalmistusi elektribusside kasutusele võtmiseks.

Pärast graafikute taastamist on hommikusel ja õhtusel tipptunnil Tallinnas korraga 410 busside väljumist ja päeva jooksul teenindatakse rohkem kui 250 000 sõitjat.

Täpsema info kehtivate bussigraafikute kohta leiab veebilehelt www.transport.tallinn.ee. Samuti vahetatakse muudetud sõidugraafikud välja ka bussipeatustes.

Alates 1. veebruarist teenindab Tallinna Linnatransport lisaks senisele 62 bussiliinile veel bussiliine number 2, 12, 13, 20, 20A, 25, 39, 49, 57, 59 ja 65.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: