Haapsalu kolledži puiduklubis saab koos juhendajaga puutööd proovida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna ülikooli Haapsalu kolledžis tegutseb alates sügisest puiduklubi, kus inimesed saavad koos juhendajaga puutööd proovida. Enamasti lähevad huvilised sinna kindla projektiga, mille jaoks jääb neil endal kodus puudu kas oskustest või sobivatest töövahenditest.

Puiduklubi juhendaja Raivo Heina sõnul on ettevõtmise taga kaks põhjust. Üks neist oli soov, et tööpingid ei seisaks õppetööst vabal ajal jõude, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja teine moment, ehk vast olulisem on side kohaliku kogukonnaga. Ma tunnen, et see võiks natuke tihedam olla ja see on meie viis seda sidet saavutada," rääkis Hein.

Argo Hussar oli puiduklubis esimest korda. Ta läks sinna sooviga puhuda uus elu sisse vanale kirjutuslauaplaadile ja diivanilauale. Tööks sobivaid ruume ja masinaid tal endal pole. Seda mõtet, et lasta asjad mõnel meistrimehel valmis teha, ei olnud.

"See, mida ma siin tahan teha, ei ole midagi eriti keerulist, mida ei peaks suutma ise teha. Teisest küljest, mulle meeldib ise teha asju. See on mõnus vaheldus igapäevatööle, mis on suures osas arvuti taga istumine," rääkis Hussar.

Raivo Hein ütles, et kõige rohkem tulebki selgitada tööpinkide kasutamist. Haapsalu kolledži käsitöötehnoloogia ja disaini eriala tudeng Triin Toom on nendega tuttav oma õppekava tõttu.

"Väga keeruline ei ole selles suhtes, et kui sa ise näitad initsiatiivi üles ja ei karda masinaid. Kui Raivo suudab ära õpetada sulle need põhifunktsioonid ja nipid, kuidas seadistada, see ei ole mitte midagi keerulist," rääkis ta.

Raivo Hein ütles, et puiduklubis käijate seas on neid, kellel on varasem puutöö kogemus, kuid enamik on alustanud nullist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: