Ka Venemaa tähistab Bellingshauseni ekspeditsiooni reisiga Antarktikasse

Purjelaev Krusenstern.
Purjelaev Krusenstern. Autor/allikas: Tallinn 2011

Saaremaal sündinud maadeuurija Fabian Gottlieb Bellingshauseni Antarktika ekspeditsiooni 200. aastapäeva tähistamiseks on jäisele mandrile missiooni kavandanud ka Venemaa, kelle lipu all teeb kunagise teekonna uuesti läbi maailma suurim käigusolev purjelaev Krusenstern.

Krusenstern asub reisile 2019. aasta teises pooles, teatas väljaanne Nevskije Novosti.

Neljamastiline parklaev Krusenstern on ehitatud 1925. aastal Saksamaal ning kandis algselt nime Padua. Pärast Teist maailmasõda sai laeva omanikuks Nõukogude Liit ning Eestist pärit kuulsa meresõitja Adam Johann von Krusensterni auks anti laevale nimi Krusenstern. Aastatel 1982-1991 oli Krusensterni kodusadamaks Tallinn ning alust kasutati Tallinna kalatööstusliku merekooli õppelaevana.

1991. aastal anti laev üle Balti riiklikule kalalaevastiku akadeemiale ning kodusadamaks sai Kaliningrad. Krusenstern on praeguseni kasutusel õppelaevana.

Krusensterniga on tehtud kolm ümbermaailmareisi ning laeva on kasutatud ka mitmetes filmides.

Eesti ekspeditsioon

Eesti Meremuuseum ja grupp ettevõtjaid teatasid äsja kaasaegse Eesti merendusajaloo kõige suuremast populaarteaduslikust Antarktika-missioonist, millega tähistatakse Saaremaal sündinud Fabian Gottlieb Bellingshauseni ekspeditsiooni 200. aastapäeva. Reis algab tänavu 11. juulil Kroonilinnast ja kulmineerub plaanide järgi 27. jaanuaril järgmisel aastal.

Reisiseltskonna laevaks saab olema kahemastiline teraskerega mootorpurjekas, mille tüübiks on Jongert 24. Ehitatud on see 1984. aastal Hollandis.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: