Moskvas jätkuvad kõnelused Afganistani poliitikute ja Talibani vahel

Foto: ERR

Moskvas kestavad teist päeva kõnelused Talibani ja Afganistani mõjuvõimsate poliitikute vahel.

Teiste seas võtab kohtumisest osa endine Afganistani president Hamid Karzai. Praegune president Ashraf Ghani ja valitsus on kõnelustest kõrvale jäetud, kuna Taliban peab neid USA marionettideks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ghani sõnul peab rahuprotsessi keskmesse jääma ikkagi tänane valitsus ja Moskva kohtumist saab vaadelda kui fantaasiat, millel puudub täitevvõim.

Talibaniga peab kõnelusi ka USA. President Donald Trump on võtnud selge suuna tuua väed Afganistanist välja. Talibani esindaja ütles kolmapäeval Moskvas, et USA on lubanud alustada vägede väljaviimist juba tuleval kuul ja esimeseks maiks on Afganistanist lahkunud pool USA sõjalisest kontingendist.

Küsimusele, kas USA vägede vähendamise korraldus on antud, vastas Afganistani asepresident Abdullah Abdullah, et ei ole, kuid ühel päeval on asjade selline käik võimalik.

"Me peame tagama valmisoleku selleks päevaks, et olla valmis siis seisma oma jalgadel. Kuid koostöö peab jätkuma. Koostöö jätkamine toob kasu nii Ameerika Ühendriikidele kui ka teistele riikidele, kes on siia investeerinud ning kes saavad kasu meie piirkonna rahust ja stabiilsusest," sõnas Abdullah.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: