Europarlamendi sotside väitel tõrjuvad parempoolsed Rootsi kliimaaktivisti

Itaalia noored keskkonna-aktivistid Thunbergi pildi ees.
Itaalia noored keskkonna-aktivistid Thunbergi pildi ees. Autor/allikas: AFP / Scanpix

Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraadid süüdistavad Euroopa Rahvapartei (EPP) ja liberaaldemokraatide (ALDE) fraktsioone Rootsi kooliõpilasest kliima-aktivisti Greta Thunbergi mittelubamises parlamenti esinema.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Udo Bullmann väitis, et EPP ja ALDE hinnangul "peavad lapsed olema koolis", mitte pidama kõnet Euroopa Parlamendis, edastas veebiväljaanne Euractiv.com.

Sotsiaaldemokraadid koos roheliste ja vasakäärmuslastega soovisid kutsuda 16-aastase Thunbergi kõnelema, kuna tahavad kuulda noorte seisukohti, ütles Bullmann esinedes sotsiaaldemokraatide korraldatud foorumil.

Aga EPP ja ALDE blokeerisid algatuse kutsuda Thunberg esinema Euroopa Parlamendi täiskogu ees. EPP, ALDE ja Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsioon lükkasid ettepaneku esimeeste konverentsil tagasi, märkides, et laste koht on koolis. Esimeeste konverents koondab kõikide fraktsioonide esimehi ning selle pädevuses on külaliste lubamine Europarlamendi plenaaristungile.

Greta Tintin Eleonora Ernman Thunberg on globaalse soojenemise vastasele võitlusele keskendunud Rootsi aktivist, kelle algatusel on noored mitmel pool maailmas korraldanud keskkonnateemalisi proteste.

Vasakpoolsed eurosaadikud kutsusid Thunbergi koos veel 70 noorega oma saadikurühmadesse aruteludele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Euractiv.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: