Süüria noored õpivad Eestis välja arendatud kursusel internetti kasutama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lääne-Süürias asuvas Latakia linnas on 24 noort lõpetamas Eestis välja arendatud digiõppekursust, kus arendatakse nii igapäevaoskusi kui ärilist mõtlemist.

Oktoobris alanud koolitusprogrammis osalevad 10.–11. klassi noored, kes on Latakiasse liikunud teistest, ebaturvalisematest Süüria linnadest või pärinevad ümberkaudsetest küladest, kus noortel on internetile ja arvutiõppele ligipääs raskendatud. Koolitus toimub laupäeviti, mil õpilastel on koolist vaba päev.

Koos Tišreeni ülikooli karjäärikeskusega veab kursust eest Eesti mittetulundusühing Mondo, mille digilahenduste spetsialist Aliine Lotman ütles, et enam kui pooled õpilastest on tüdrukud ning see on hea, sest Süüria tüdrukutel on poistest kehvem ligipääs infotehnoloogiale.

"Näeme Mondos, et kuigi paljud noored vaesemates riikides või kriisipiirkondades oskavad mobiiltelefone ja sotsiaalmeediat kasutada, puudub neil tihti arusaam, kuidas internetis end kaitsta või kuidas veebis leiduvaid materjale katkenud või kannatada saanud haridustee korvamiseks kasutada. Digioskuste kursusega tutvustame noortele vahendeid, kuidas interneti abil võtta oma tuleviku ülesehitamise enda kätesse," lausus Lotman.

Koolitus toimub taaskasutatud arvutite, mobiiltelefonide ja tahvelarvutitega. Tunde viivad läbi Süüria tudengid, keda MTÜ Mondo koos Eesti ekspertide meeskonnaga eelmisel aastal välja õpetas. Õppe aluseks on koostöös Tallinna Ülikooliga välja arendatud Mondo digipädevuste programm.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: