Toulouse´i linnapea: Kollavestide laamendamine tõi 30 miljonit kahju

Foto: ERR

Prantsuse omavalitsused on asunud riigilt nõudma toetust, et korvata nn. kollavestide rahvaliikumisest tingitud kahju. Prantsuse linnapeade kohtumisel rahandusministriga nenditi, et ajaloolised linnakeskused on nädalavahetustel jäänud tühjaks ning nõnda väheneb märgatavalt turismist saadav tulu.

Rahutustelaine sai suurema hoo novembri kekspaigas ja peamiselt on protestijad nõudnud kütuseaktsiisi langetamist aga väljendanud ka oma rahulolematust eliidi kõrkuse suhtes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnade liidu hinnangul on Prantsuse väikeettevõtted rahutustes käibes kaotanud 20-40 protsenti, linnasüdametes paiknevate äride ja teenindusettevõtete puhul aga lausa 60 protsenti.

Toulouse'i linnapea Jean-Luc Moudenci sõnul on protestijate tegevusest tingitud kahju suurusjärgus 30 miljonit eurot..

"Selle on pidanud enda kanda võtma meie kogukonnad. See on nüüd selgelt meieni kandunud rahvuslik küsimus. Seega palume kahjude korvamist tervikuna või osaliselt. Valitsus ootab meilt ju pikka aega säästlikku majandamist," ütles Moudenc.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: