Parkuuritrennid on Kagu-Eesti noorte seas populaarsed

Kagu-Eesti metsade vahel tegutseb ühendus Vabadussport, mille eestvedajad on võtnud oma missiooniks noored liikuma panna. Selle jaoks tehakse maakoolides parkuuritrenne, mis on osutunud üle ootuste populaarseks.

Sergei Vertepov, Veiko Jänes ja Jaan Roose alustasid 12 aastat tagasi üheskoos Värska metsade vahel parkuuri ja trikkide õppimisega tasakaaluliinil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ise noorena ei saanud niimoodi trenni teha ja tahtsime endale luua sellised treeningvõimalused nagu need siin praeguseks on, kuni Tartuni on see parim koht, kus akrobaatilisi elemente või midagi sellist üldse harjutada," rääkis Vertepov.

Selleks aga, et vajalikku varustust saada, pidid noormehed nõustuma tingimusega, et hakkavad ka juhendajatööd tegema. Neile enestele ootamatult kogusid aga trennid kiirelt populaarsust ning nüüdseks on nende hobi kasvanud täiskohaga tööks.

"Meie trennis ongi selline huvitav asi, et kui alguses ei saa vedama, siis pärast ei saa pidama. Järjest on näha, kuidas sõber kutsub sõbra kaasa ja meil ei mahu enam treeningrühmadesse ära," ütles Jänes.

"Me oleme siin käinud juba aasta aega, teine aasta käib. Me harjutame siin trikke, kuidas takistusi ületada ja saltosid ja igasuguseid asju teeme," kirjeldas tulevane parkuurija Uku Raju.

"Mina tahan teha füüsilist trenni, ma tahan ennast palju rohkem arendada ja ma tahan saada takistustest üle, sest ma väga kardan takistustest üle minna, aga see arendab mind palju rohkem," rääkis parkuuritrennis osalev Anni Linnus.

Praegu annavad Veiko ja Sergei trenne 11 Lõuna-Eesti koolis. Valdavalt saavad noored ise otsustada, mida nad tahavad teha. Seejuures pole treenerite eesmärk millegi kindla selgeks õpetamine, vaid see, et noored liiguks.

"Järjest enam näeme, kuidas noored on kinnisemad ja kinnisemad, puusad on kinni, korralikke kükke ei saa teha, lisaks kahjuks ei osata hüpata," tõdes Jänes.

Tulevikus hakatakse noortele trenni andma ka tasakaaluliinil, eriti, kuna treener on omast käest võtta.

"Nad ei lase mul Eestist ära kolida, sest tekitavad nii häid võimalusi siia. Milleks minna kuhugi, kui siin kohapeal saab ka kõike korraldada. Vaja lihtsalt aktiivne olla," ütles kablakargaja Jaan Roose.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: