Gruusia parlament ei toetanud Saakašvili režiimi kuritegelikuks kuulutamist

Gruusia ekspresident Mihheil Saakašvili.
Gruusia ekspresident Mihheil Saakašvili. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Gruusia parlament ei toetanud neljapäeval resolutsioonikava, mis oleks kuulutanud ekspresident Mihheil Saakašvili režiimi kuritegelikuks ja autokraatlikuks.

Opositsioonilise Gruusia Patriootide Liidu esitatud resolutsioonikavas öeldi, et "Saakašvili-Bokeria kuritegelik ja autoritaarne režiim usurpeeris Gruusias seadusandliku ja täitevvõimu valimiste võltsimise teel".

Giga Bokeria on endine Gruusia julgeolekunõukogu sekretär.

Resolutsioonikavas märgiti, et Saakašvili võimuperioodi aegne kohtusüsteem mõistis vangi rohkem kui kaheksa protsenti elanikkonnast, keda kinnipidamisasutustes piinati ja väärkoheldi. Sel ajal oli Gruusias ka 190 poliitvangi.

Parlamendi spiiker Irakli Kobahidze ütles, et parlamendi enamus oli resolutsioonikavas esitatuga põhimõtteliselt nõus, kuid oli vastu punktile, milles anti prokuröridele kuus kuud aega kõigi kriminaaluurimiste lõpuleviimiseks endiste ametnike vastu, ning mis andis parlamendile kontrolli resolutsiooni täitmise üle.

Resolutsioonikava ei saanud parlamendis vajalikku hulka hääli.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: