Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivanišvili väitel ihkavad Saakašvili jüngrid revanši

Mihheil Saakašvili 18. detsembril Kiievis peaprokuratuuri hoones.
Mihheil Saakašvili 18. detsembril Kiievis peaprokuratuuri hoones. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Gruusia valitseva erakonna Gruusia Unistus esimees Bidžina Ivanišvili ütles, et endise presidendi Mihheil Saakašvili erakond Ühtne Rahvuslik liikumine ihkab presidendivalimiste teises voorus revanši.

"Meie vastane ei ole erakond. Täna seisavad kahjuks meie ees taas revanšiaates ühinenud vägivallatsejad," ütles Ivanišvili esmaspäeval videopöördumises rahvale.

Ta tunnistas, et võimud ei ole teinud sotsiaalküsimuste lahendamiseks piisavalt, kuid lubas asja parandada.

"Meie erakond teenib vaid rahvast, seepärast, kui Gruusia Unistus ei saa vajalikul kombel tööd teha, astun ma esimesena selle vastu, kuid ei tohi lubada, et neid vigu kasutaks ära jõud, mis tahab hävitada kõik meie jaoks tähtsad väärtused," ütles Ivanišvili.

Ta ütles, et Gruusia Unistuse vastased annavad oma valimiskampaanias täidetamatuid lubadusi, sest need ei kuulu presidendi volitustesse, ja tahavad anda armu vägivallas süüdi olevatele isikutele, mis õõnestaks riigi stabiilsust. Samas vabastas tema erakond äri väljapressijatest, tagas meediavabaduse ja tähtsad sotsiaalreformid. 

Gruusia opositsiooni presidendikandidaat Grigol Vašadze, keda toetab Ühtne Rahvuslik Liikumine, nimetas põhjendamatuiks avaldusi endise riigipea Mihheil Saakašvili pooldajate revanši ja kodusõja võimalikkuse kohta, kui ta peaks võitma.

"Mitte mingit revanši, mitte mingit kodusõda, ei mingit vastasseisu või poliitiliste vastaste tagakiusamist ei tule," ütles Vašadze teleusutluses.

Opositsioonikandidaat selgitas samuti oma äsjaseid avaldusi, et kavatseb võidu korral Saakašvili amnesteerida ja vabastada vahistatud endised ametnikud.

Vašadze sõnul soovib ta anda kõigile armu, kuid selleks on vaja kaasata prokuratuur ja armuandmiskomisjon, järelikult peab nendele inimestele andma amnestia riik, järgides kehtivaid seadusi.

Gruusia presidendivalimiste teise vooru jõudsid võimuerakonna toetatav kandidaat endine suursaadik Prantsusmaal Salome Zurabišvili 38,6 protsendiga häältest, ja opositsioonijuht Vašadze 37,7 protsendiga. Valimiste teine voor peaks toimuma 2. detsembril.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: