Kallas nimetas kolm teemat, milles ta Keskerakonnaga kompromissile ei läheks

Reformierakonna esimees Kaja Kallas nimetas kolm teemat, milles ta ei näe kompromissivõimalust Keskerakonnaga.

Parteide populaarsusuuringu põhjal oleks pärast pühapäevaseid riigikogu valimisi kõige lihtsam moodustada koalitsioon Keskerakonna ja Reformierakonna vahel.

Kaja Kallas ütles intervjuus ETV hommikuprogrammile, et tasavägises heitluses ei püüa ta oma konkurenti Jüri Ratas materdada, vaid seda tuleb võtta kui debatti teemade üle, kus kahel suurel erakonnal on erinevused.

"Et inimesed saaks aru, mis see valikukoht on. On kolm suurt teemat. Esiteks maksupoliitika. Meie soovime, et 500 eurot tulumaksuvabastust kehtiks kõigile ja seejärel ühetaoline maksusüsteem, mis ei karista edasipüüdlikkust," rääkis Reformierakonna esimees.

Teise teemana tõi ta esile kodakondsuspoliitika. "Meie soovime, et kodakondsuse andmisel on endiselt keelenõue, et inimesed õpivad ära meie keele ja tunnevad põhiseadust."

"Kolmas suur erinevus on eesti keel ja eestikeelne haridus. Soovime, et haridus oleks eestikeelne alates lasteaiast. Keskerakond soovib säilitada venekeelsed koolid ja seda siis kahe ühiskonna lahusust edasi hoida," rääkis Kallas.

"Need on kolm suurt asja. Ülejäänud teemades saame läbi räägitud. Põhimõttelistes asjades meie kompromissi ei tee," lisas ta.

Ainsa erakonnana välistas Kallas valitsuskoostöö konservatiivse rahvaerakonnaga (EKRE).

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: