Ivanova ei lükanud ümber huvi Narva linnapea ameti vastu

Riigikogu valimistest kõrvale jäänud endine keskerakondlane Olga Ivanova ei välistanud võimalust, et asjaolude sobivuse ja pakkumise korral oleks ta huvitatud Narva linnapea kohast.

Mullu suvel moodustasid Narva linnavolikogu keskfraktsioonist välja astunud 20 volinikku oma fraktsiooni "Narva - meie kodu" ning tõusid võimule. Samas jätsid nad linnapeana ametisse Keskerakonnas jätkava Tarmo Tammiste.

Tammiste ütles eelmisel nädalal ERR-i venekeelsele portaalile, et pürgib valimistel riigikokku, aga isegi siis, kui ta sinna ei pääse, tuleb tal ametist lahkuda.

Tammiste sõnul on talle mõista antud, et lahkumata jätmise korral ootab teda ees umbusalduse avaldamine volikogult.

ERR.ee veebisaates "Otse uudistemajast" küsis saatejuht Mirko Ojakivi Ivanova tulevikuplaanide kohta ning märkis, et Narvas on linnapea vahetumas, millele Olga Ivanova reageeris: "Õige!".

Ta ei vastanud küsimusele, kas talle on pakutud Narva linnapea kohta. "Jätan intriigi õhku," lausus Ivanova ja lisas, et ta ise seda kohta pole küsinud.

"Kogu minu eraelu on siin Tallinnas, aga samas Ida-Virumaa on minu kant, sest ma olen Kohtla-Järvelt pärit," jättis ta võimaluse lahtiseks.

Lahkhelid linnapea Tarmo Tammiste ja volikogu vahel puhkesid mullu augustis, kui Tammiste ei lahkunud Keskerakonnast, nagu enamik Narva volikogus võimul olevaid saadikuid, kes protestisid sel moel Keskerakonna juhatuse otsuse vastu, et volikogust peaksid lahkuma need kaheksa saadikut, kes sai kahtlustuse korruptsioonikuriteos.

Tammiste on avaldanud meelehärmi volikogu otsuse suhtes vähendada kultuuripealinna taotluse esitamiseks kavandatud rahasummat 210 000 eurollt 75 000 eurole. Veebruari alguses tunnistas ta Põhjarannikule, et pole volikoguga saanud juba jõuludest saati suhelda.

Keskerakonna Narva piirkonna esimees Yana Toom andis eelmisel nädalal Põhjarannikus ilmunud intervjuus mõista, et  Narva volikogus praegu Aleksei Voronovi poolt juhitav fraktsioon ei püsi järgmiste kohalike valimisteni võimul.

"Edasi saab see, et kolm erakonda − sotsid, Eesti 200 ja Keskerakond − panevad seljad kokku ja kukutavad nad võimult," kinnitas Toom pakkudes, et see võib juhtuda enne järgmisi kohalikke valimisi.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR/Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: