Narva juhtfraktsioon algatab järgmisel nädalal Tammiste umbusaldamise

Tarmo Tammiste
Tarmo Tammiste Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnavolikogu juhtfraktsioon "Kodulinn Narva" esitab tõenäoliselt järgmisel teisipäeval toimuval volikogu istungil avalduse linnapea Tarmo Tammiste umbusaldamiseks.

Linnavolikogu 11. märtsi istungi päevakorras on ainult punkt ehitusloa tühistamisest. See küsimus ei nõuaks linnavolinike operatiivset sekkumist, kuid istungi toimumine on vajalik umbusaldusavalduse algatamiseks, teatas rahvusringhäälingu venekeelne uudisteportaal.

Jutud Keskerakonna liikme Tammise umbusaldamisest, kui ta ei asu pärast riigikogu valimisi tööle parlamenti, on käinud juba aasta algusest saadik. Linnapea küll kandideeris valimistel, aga riigikokku ei pääsenud ning vabatahtlikult ta oma ametist loobuda ei kavatse.

Tammiste tunnistas ERR-ile, et peab võimalikuks enda umbusaldamist lähiajal, kuid teda pole sellest teavitatud. "Mul ei ole postkastis isegi selle istungi päevakorda, mulle pole midagi saadetud, mis tundub väga imelik," rääkis Tammiste ERR-ile. "Kui mind umbusaldatakse, naasen ma volikokku, asun tööle linnavolinikuna ja hakkan tegelema Keskerakonna Narva piirkonna asjadega. Jooma hakata ega ennast üles puua ei kavatse," lisas ta.

Fraktsiooni "Kodulinn Narva" esimehe Aleksei Voronovi sõnul on tõenäoline, et linnapeale esitatakse järgmisel istungil umbusaldusavaldus. "Lihtsalt niisama, ühe mitte eriti olulise küsimuse pärast volikogu istungit kokku ei kutsuta. Aga lõplikku otsust ei ole veel tehtud. Fraktsioon koguneb neljapäeval 7. märtsil ja teeb siis otsuse," ütles Voronov.

Narva linnavolikogu esimees on Voronovi fraktsioonikaaslane Irina Janovitš.

Umbusaldusavalduse hääletamine võib ERR-i andmetel toimuda ülejärgmise nädala istungil.

Tammiste positsioon linnapeana sattus surve alla pärtast seda, kui Keskerakond heitis 2018. aasta sügisel erakonnast välja korruptsioonikahtlustuse saanud volikogu liikmed, misjärel lahkusid erakonnast ka mitmed teised volikogu liikmed ja moodustasid uue fraktsiooni "Kodulinn Narva", millel on 31-liikmelises volikogus 20 kohta.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: