Narva volikogu umbusaldas linnapea Tarmo Tammistet

{{1552625820000 | amCalendar}}

Narva linnavolikogu avaldas reedesel erakorralisel istungil umbusaldust kauaaegsele keskerakondlasest linnapeale Tarmo Tammistele.

Tammiste tagandamise poolt hääletas 20 volinikku fraktsioonist Kodulinn Narva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Umbusaldust toetanud volinike hinnangul kulutas Tammiste Vaba Lava teatrikeskuse toetuseks liiga heldelt reservfondi vahendeid ja soovis kultuuripealinna taotluse koostamiseks ebamõistlikult palju raha, mis lõppes kultuuripealinna projekti läbikukkumisega.

Tammiste jätkab tegevust linnavolikogus ja peab talle esitatud süüdistusi palaganiks.

"No midagi paremat ei suutnud välja mõelda. Minu jaoks teeb see lihtsalt nalja. Ma ei ole kindlasti midagi valesti teinud ja mul on väga kahju, et ei tulnud kultuuripealinna ja mul on ka väga kahju, et teatud seltskond siin volikogus iga oma keharakuga vihkab Vaba Lava. Ja see on tegelikult muutunud täiesti palaganiks. Kui kedagi hakatakse selle eest karistama, siis mul on küsimus, kus riigis me elame. Ja tegelikult tahan ma öelda seda: Kuradi kurat! Miks loeti umbusaldusavaldus ette vene keeles? Mis riigis me, raisk, elame?" kommenteeris Tammiste.

Linnapea umbusaldamise juured viivad eelmisesse aastasse, kui korruptsioonikahtluse said rida nimekaid Narva linnavolinikke. Keskerakond otsustas eesotsas erakonna esimehe Jüri Ratasega nad resoluutselt kohe erakonnast välja arvata.

Väljavisatud võtsid volikogust kaasa teised kohalikud keskerakondlased ja moodustasid omaette ja suurima fraktsiooni Kodulinn Narva. Nende käes on volikogu 31 kohast 21 ehk täielik kontroll. Linnapea Tammiste jäi Keskerakonda ja linnapeaks edasi, kuid viimast lahkunud keskerakondlaste "armust".

Tunnetades kõikuvat jalgealust, pürgis Tammiste riigikogu valimistel parlamenti, kuid ilma suurema eduta. Ta oli Keskerakonna häältesaagilt paremuselt kuues kandidaat Ida-Virus kogutud 632 häälega.

Nüüd esitati Tammiste vastu umbusaldusavaldus.

Opositsiooniline Meie Narva ei osalenud hääletamises, sest peab seda ebaseaduslikuks, vahendasid ERR-i venekeelsed uudised.

Tammiste on öelnud, et kui teda umbusaldatakse, siis ta naaseb linnavolinikuna tööle volikokku ja hakkab tegelema Keskerakonna Narva piirkonna asjadega. Tammiste on lubanud kandideerida Keskertakonna ridades 2021. aasta kohalikel valimistel, mida usub enda sõnul Keskerakonda Narvas ka võitvat.

Tammiste ajutiseks asetäitjaks määrati abilinnapea Aleksei Jevgrafov. Võimalik, et Jevgrafov valitakse aja möödudes ka täieõiguslikuks linnapeaks.

Koos Tammistegta võib oma töö kaotada legendaarne Narva linnasekretär Ants Liimets, kes on sellel kohal töötanud alates 1993. aastast. Liimets ise kuulub Reformierakonda ja veab Narva Eesti Seltsi.

Tarmo Tammiste oli aastatel 2002–2013 Narva linnapea. Pärast 2013. aasta kohalikke valimisi sai temast Narva linnavolikogu esimees. Novembris 2015 avaldas Narva linnavolikogu umbusaldust senisele linnapeale Eduard Eastile ning 3. detsembril 2015 valis volikogu linnapeaks uuesti Tammiste.

Tammiste umbusaldamine võib kaasa tuua ka selle, et Narva linnavolikogu võib tühistada eelmisel aastal haridusministeeriumiga sõlmitud kokkuleppe rajada 2022. aasta septembriks Narva riigigümnaasium. 

 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: