Narva linnapea umbusaldamine toimub reedel

Tarmo Tammiste
Tarmo Tammiste Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnavolikogu peab reedel erakorralise istungi, millel suure tõenäosusega avaldatakse umbusaldust linnapea Tarmo Tammistele.

Volikogu juhatus kinnitas erakorralise istungi toimumise, mille päevakorras on umbusaldusavaldus, ütles volikogu esimees Irina Janovitš esmaspäeval peetud volikogu korralise istungi lõpus. Sellekohase ettepaneku oli teinud volikogus enamust omav saadikurühm Kodulinn Narva. Mis põhjusel Tammistele umbusaldust avaldatakse, volikogu istungil ei öeldud, ehkki fraktsiooni esimees Aleksei Voronov oli seda eelmisel nädalal lubanud.

Narva volikogus enamust omav peamiselt endistest keskerakondlastest koosnev fraktsioon Kodulinn Narva otsustas Tammiste mahavõtmise neljapäeva õhtul toimunud koosolekul.

Jutud Keskerakonna liikme Tammise umbusaldamisest, kui ta ei asu pärast riigikogu valimisi tööle parlamenti, on käinud juba aasta algusest saadik. Linnapea küll kandideeris valimistel, aga riigikokku ei pääsenud ning vabatahtlikult ta oma ametist loobuda ei kavatse.

Tammiste on ERR-ile öelnud, et kui teda umbusaldatakse, siis ta naaseb linnavolinikuna tööle volikokku ja hakkab tegelema Keskerakonna Narva piirkonna asjadega.

Tammiste positsioon linnapeana sattus surve alla pärtast seda, kui Keskerakond heitis 2018. aasta sügisel erakonnast välja korruptsioonikahtlustuse saanud volikogu liikmed, misjärel lahkusid erakonnast ka mitmed teised volikogu liikmed ja moodustasid uue fraktsiooni Kodulinn Narva, millel on 31-liikmelises volikogus 20 kohta.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: