Kagu-Eesti valimiskampaanias on pealinnast hoopis erinevad teemad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kagu-Eestis on seekordne valimiskampaania ulatunud ka Lätti, kus mõne kandidaadi plakatid on siiani üleval. Samas pole tänavu olnud erakondade vahelisi väitlusi, vaid kampaaniat on teinud iga partei omaette. Probleemid, mida rahvas on kohtumistel esile toonud, erinevad oluliselt sellest, mida räägitakse Tallinnas.

Reformierakondlane Maido Ruusmann on üks neid poliitikuid, kelle plakatid olid üle piiri Lätis väljas ka siis, kui Eestis oli plakatikampaania juba keelatud. Algul oli need vaid eestikeelsed, nüüd aga saab ka läti keeles teada, et osade Riigikokku pürgijate arvates on üks peaprobleeme see, et eestlased toovad aktsiisiraha Lätti.

"See, miks me tegelikult ju Lätti tulime, et juhtida tähelepanu Eesti vildakale maksu-, eelkõige aktsiisipoliitikale, on olnud päris mõjus. Kõnetada inimesi selles kohas, kuhu maksuraha suubub, on minu meelest väga efektiivne," kommenteeris Ruusmann ise.

Keskerakond pole oma plakateid Lätti viinud, kuid see-eest olid need Eestis väljas juba ammu enne teisi. Tänasesse ilma sobivaid taskurätikuid jagades kinnitati, et rahvas pärib kõige enam libedate teede ja üksikvanema toetuste kohta.

"Minul olid kõige varem plakatid väljas - novembris juba alustasime sellega. Ja ma usun, et see on hea, sest siis inimesed said teada, et ma kandideerin ja nad oskasid pöörata sellele rohkem tähelepanu," ütles Keskerakonna kandidaat Ester Karuse.

Kui Reformierakond on juba tavapäraselt paigutanud nimekirja etteotsa neid, kes pole Kagu-Eestist pärit, siis teised parteid panustavad rohkem kagueestlastesse endisse.

"Need üheksa inimest pole siit ju. Jah, nad on siit valitud, aga nad on läbi aastate otsinud oma seoseid - kellel oli ämm siin, kellel on kuskil suvekodu -, ja osa neist ju kandideerib siin. Meil on palju näiteid... Minu poliitiline teadmine algas 2003. aastal, ja me näeme, et number ühtesid on selle aja jooksul siit läbi käinud pea terve koosseisu jagu," on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat Rein Randver konkurentide suhtes kriitiline.

Tänavu on Valga-, Võru- ja Põlvamaa mandaatide arv väiksem - üheksast on saanud kaheksa.

Suuri erakondadevahelisi väitlusi pole tänavu olnud. Ja seegi kord ei selgunud, kes ja kuidas ühiselt Riigikogus Kagu-Eesti probleeme lahendaks.

"Sel korral pole tõesti omavahelisi väitlusi olnud. Meil näiteks on pidevalt kohtumised kohaliku rahvaga. Ja seal pole rohkem kui ainult meie enda kandidaadid," tõdes EKRE kandidaat Uno Kaskpeit.

Valimiste eel räägivad kõik taas tervishoiuteenuste kättesaadavusest, aga Valga haigla sünnitusosakonda sulgedes polnud see teema valitsuse jaoks tähtis. Ja vaata, kuidas püüad, ikka ei näe Kagu-Eestis neid kümneid töökohti, mida on lubatud Tallinnast siia üle tuua.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: