Kultuuriministeerium korraldab dopingu-teemalise ümarlaua

Sportlase vereproov dopingukontrollis.
Sportlase vereproov dopingukontrollis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kultuuriministeerium kutsus Eesti suusatamist tabanud dopinguskandaali valguses neljapäevaks kokku teemakohase nõupidamise.

"Homsel kohtumisel osalevad ka justiitsministeeriumi, riigiprokuratuuri, Eesti Olümpikomitee, Eesti Suusaliidu ja SA Eesti Antidopingu esindajad. Kohtumise eesmärgiks on vahetada informatsiooni avalikkuse ette toodud dopingujuhtumite uurimise osas ja koordineerida edasisi samme juhtumite uurimisel," ütles kultuuriministeeriumi pressiesindaja rahvusringhäälingule (ERR).

"Ühtlasi arutatakse nõupidamisel, kuidas efektiivsemalt rakendada olemasolevat õigusraamistikku ja rahvusvahelist võrgustikku võitluses dopingu tarvitamise vastu tippspordis," lisas ministeeriumi esindaja.

Kohtumise kutsus kokku kultuuriministeeriumi spordiala asekantsler Tarvi Pürn, sellel osaleb ka ministeeriumi kantsler Tarvi Sits ja spordinõunik Kaarel Nestor. EOK poolt on kohal Siim Sukles ja Martti Raju, sihtasutusest Eesti Antidoping osalevadIndrek Kangur ning Henn Vallimäe. Kristjan Port ja Eesti Suusaliidu president Andreas Laane osalevad Skype vahendusel, suusaliidust on kohal ka peasekretär Tõnu Seil. Õigusvaldkonda esindavad riigiprokurör Tarvi Pern ja justiitsministeeriumi ametnik Anne Kruusement.

Sihtasutuse Eesti Antidoping juhatuse liige Vallimäe ütles ERR-ile, et kohtumisel väga detailset päevakorda ei ole. Esmalt kaardistatakse teadaolev asjade seis ja toimub infovahetus, teiseks arutatakse, kas ja milliseid muutusi oleks vaja teha õigusraamistikus. "Ma ise loodaksin, et dopingujuhtumite menetluses võiks olla suurem tugi ka haldusmenetluse poolelt, et see ei jääks ainult (Maailma Antidopingu Agentuuri) WADA kanda," ütles Vallimäe ERR-ile.

Kultuuriministeeriumi esindaja sõnul ei jää neljapäeval toimuv ümarlaud viimaseks.

Kolm Eesti suusatajat on üles tunnistanud, et on alates 2016. aastast kasutanud veredopingut. Sportlastel aitas saada kontakti Saksa dopinguarstiga suusatreener Mati Alaver.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: