EOK hinnangul pole alust Veerpalult medalite äravõtmiseks

Foto: Scanpix/Eesti Meedia/Raigo Pajula

Eesti Olümpiakomitee (EOK) hinnangul ei ole praegu alust dopinguga seostatud Andrus Veerpalu olümpiamedalite äravõtmiseks.

"Praegu puuduvad igasugused tõendid, et võtta Andrus Veerpalult ära tema olümpiamedalid. Meie mõistes on ta endistviisi olümpiavõitja," ütles EOK peasekretär Siim Sukles kolmapäeval "Vikerhommikus".

Lisaks ei saagi Eesti Oümpiakomitee olümpiamedaleid ära võtta, see õigus on ainult Rahvushelisel Olümpiakomiteel, märkis Sukles.

Tema sõnul on varasemalt Veerpalu suhtes esitatud kahtlused igatpidi läbi uuritud ja ka kohtust läbi käinud. "Ma arvan, et selle avamine ei anna kellelegi midagi, pigem seda, et puuduvad igasugused uued tõendid," sõnas EOK peasekretär. Tema sõnul puudutab praegune dopinguskandaal ainilt perioodi alates 2016. aastast, mille kohta on rääkinud suusataja Karel Tammjärv ja Mati Alaver.

"Me ju täpselt ei tea veel Anduse tunnistusi - kas tema on pojaga tegutsenud sellest varem või hiljem," lisas Sukles.

Sukles, et ei ole Veerpaluga rääkinud ning ei tea täpselt avalikkuse eest varjunud mehe asukohta. "Aga mingi tunne on, et ta on kodus oma perega ja ma loodan, et mingil hetkel lähitulevikus astub ta välja ja ütleb, mis tal öelda on," lisas Sukles.

Veerpalu võitis kuldmedali 2002. ja 2006. aasta taliolümpiamängudel 15 kilomeetri klassikasõidus ning 2002. aastal hõbeda 50 kilomeetri klassikas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: