Viljandis avati esimene riigimaja

Endise Viljandi maavalitsuse renoveeritud hoones avati esimene riigimaja, kuhu koondati mitmed maakonnas tegutsevad riigiasutused. Valitsuse aasta tagasi heaks kiidetud riigimajade idee järgi tuleb riigimaja kõigisse maakonnakeskustesse. Juba on alustatud Rapla, Tartu ja Jõgeva riigimaja projekteerimist.

Viljandi maavalitsuse hoone pole väliselt muutunud, ka sees tehti muudatusi minimaalselt: majja ehitati lift ja ventilatsioon, ümber tõsteti mõned vaheseinad ja tööruumid värviti üle, osteti uus mööbel. Kõigeks selleks kulus 825 000 eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigi tugiteenuste keskuse sotsiaalministeeriumi valitsemisala pearaamatupidaja Lia Hussar on selles majas töötanud ligi 30 aastat.

"Meie oleme saanud endale natukene lahedamad töötingimused sellega, samuti on meile toodud uus kaasaegne kontoriruumide sisustus," sõnas Hussar.

Viljandi riigimajast võib leida statistikaameti, rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse ja regionaalhalduse osakonna kohaliku talituse ning riigi tugiteenuste keskuse töötajad. Ainus, kelle juurde on asja kõikidel kohalikel elanikel, on sotsiaalkindlustusamet.

Kuna kõik Viljandis tegutsevad riigiasutused riigimajja ära ei mahu on teises etapis plaanis korrastada ka kõrval asuv nõndanimetatud ametite maja.

"Ja kui täna töötab selles majas sada inimest või natukene rohkem, siis kõrval hakkab tööle natuke alla saja, kuskil 70-80 inimest. Erinevaid asutusi tuleks juurde veel," ütles Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin ütle

Millal kõiki maakondi hõlmav riigimajade programm ellu viiakse Kati Kusmin öelda ei oska. Küll aga on kuni 20-nesse riigimajja plaanis majutada 40 erinevat riigiasutust ja ka mitmeid omavalitsusi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: