Meedia: Šotimaa ranniku lähistel liikus "okserelvaga" Vene sõjalaev

Vene sõjalaev Admiral Gorškov.
Vene sõjalaev Admiral Gorškov. Autor/allikas: mil.ru/Wikimedia Commons

Kolmapäeval selgus, et Briti merevägi on Šotimaa kirderanniku lähistel saatmas Vene sõjalaevade gruppi. Meedia andmetel olevat ühe Vene sõjalaeva pardal ka moodne "okserelv".

4. märtsil märgati Šotimaa ranniku lähistel Moray lahes kolme Vene sõjalaeva. Tegemist on kolme alusega, mis on mõeldud saatma Admiral Gorškovi-klassi fregatte, mida hetkel on Venemaa mereväel kaks - Admiral Gorškov ja Admiral Kasatonov, kirjutab ajaleht Scotsman.

Venemaa meedia teatel harjutas fregatt Moray lahes, Lossiemouthi õhuväebaasist põhjas "õhutõrjet ja vastusabotaaži" ning jätkas seejärel teekonda Vahemere poole.

Väidetavalt on vähemalt ühel Gorškovi-klassi laeval ka optilise sekkumise relv 5P-42 Filin ehk vahend, mille abil saavat vastase relvakandjatel kutsuda esile peapööritust, iiveldust ja meeltesegadust.

Kuninglik merevägi teatas hiljem kommentaariks, et Vene laevagruppi on mööda Briti rannikut saatmas Daring-klassi sõjalaev HMS Defender. "Kuninglik merevägi on alati valmis Ühendkuningriiki kaitsma," kommenteeris relvajõudude minister Mark Lancaster.

Šotimaa valitsust juhtiv Šoti Rahvuspartei (SNP) omakorda teatas, et Venemaa sõjalaevade sagedane liikumine Šotimaa ranniku lähistel näitab taas, et kuninglik merevägi peab senisest rohkem keskenduma ka Šotimaa rannikule ja viibima ka sealsetes sadamates, sest La Manche'i lähistel asuvatest baasidest ei jõua Briti sõjalaevad piisavalt kiiresti Šotimaa kaitsele.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: