Kohus kuulutas välja Eesti Lihatööstuse pankroti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu maakohus kuulutas reedel välja Põlvamaal Vastse-Kuuste alevikus asuva Ühistu Eesti Lihatööstuse (EL) pankroti.

Avaldused EL-i pankroti väljakuulutamiseks esitasid selle aasta jaanuaris Osaühing Kupna Mõis ja Saimre Seakasvatuse Osaühing. Võlausaldajad tegid avaldused, kuna ühistu jättis nuumsigade müügi eest esitatud arved tasumata. Kuna neil ei õnnestunud võlgnevust välja nõuda, palusid nad EL-i pankroti väljakuulutamist.

Kohus leidis, et võlgnik on püsivalt maksejõetu, mistõttu tuleb pankrotiseaduse järgi välja kuulutada pankrot. Pankrotihalduri kogutud tõendite järgi on ühistul püsivaid täitmata kohustusi oluliselt rohkem kui vara. Võlgnikul on vara hinnanguliselt summas 998 255 eurot ja kohustusi vähemalt summas 1 942 558 eurot. Nimetatud kohustusele lisanduvad veel võlgnevused töötajatele, mille täpne suurus selgub töölepingu lõpetamise seisuga.

Pankrotihalduri andmetel on Eesti Lihatööstus tegutsenud aastaid kahjumiga. EL ei suutnud möödunud aastal viia enda tegevust tasemeni, mis võimaldaks majandustegevuse jätkamist viisil, et lisaks jooksvatele igakuistele kohustustele suudetaks likvideerida varasematest aastatest juba sissenõutavaks muutunud kohustused. Ühistu tegevust pärssiva tegurina tõi haldur muu hulgas välja sagedased juhatuse liikme vahetused.

Ühistu pankrotihalduriks on määratud vandeadvokaat Karin Antsov ja võlausaldajate esimene üldkoosolek toimub 29. märtsil Jõgeva kohtumajas.

Võlgnikul on sõlmitud tööleping 28 töötajaga, kelle kollektiivse koondamise vajalikkusest on juhatuse liige teavitanud töötukassat.

Kupna Mõisa ja Saimre Seakasvatuse menetluskulud jäävad võlgniku kanda.

Kohtumäärus kuulub viivitamatult täitmisele, kuid võlgnik ja võlausaldajad saavad seda vaidlustada Tartu ringkonnakohtus 15 päeva jooksul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: