Ühistut Eesti Lihatööstus ähvardab pankrot

Tartu maakohus arutas teisipäeval osaühingu Kupna Mõis avaldust Ühistu Eesti Lihatööstus pankroti väljakuulutamiseks.

"Täna oli alles esimene istung, kus määratakse ajutine pankrotihaldur. Seejärel vaatame temaga asjad üle ja alles siis saab otsustada. Asi võib pankrotini minna, aga ei pruugi," kommenteeris Eesti Lihatööstuse juhatuse liige Mairot Paks.

Esimene kohtumine pankrotihalduriga on ühistul 12. veebruaril. "Täna tõesti ei oska veel vastata küsimusele, kas ühistu läheb pankrotti või mitte. See sõltub kõik omanike tahtest," ütles Paks, kelle sõnul jätkab Eesti Lihatööstus tootmist.,

"Oleme 2017. aastast võlgu pankrotiavalduse esitajatele. Neid oli tegelikult kaks, mitte ainult OÜ Kupna mõis, vaid ka Saimre Seakasvatusele, kellele on 2017. aasta eest tasumata. Summa on umbes 150 000 eurot," kommenteeris ta nõude sisu.

Osaühingu Kupna Mõis juhatuse liige Indrek Klammer keeldus kommentaarist.

Teisipäeval toimus pankrotiasjas eelistung. Pankrotiavalduse Eesti Lihatööstuse vastu on kohtule esitanud nii OÜ Kupna Mõis kui ka Saimre Seakasvatuse OÜ ja need on praeguseks liidetud ühte menetlusse.

Võlgnik ei vaielnud tänasel eelistungil nõuetele vastu. Kohus määras ajutise pankrotihalduri, kes selgitab välja võlgniku majandusliku seisukorra. 

Pankroti väljakuulutamise küsimuses võtab kohus seisukoha märtsi alguses.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: