Indrek Neivelt: tehkem üks korralik paast

Foto: Siim Lõvi /ERR

Praegu oleks meil kõigil kasulik käsile võtta üks korralik paast, nimelt meediapaast, arvab Indrek Neivelt Vikerraadio päevakommentaaris

Ma ei tea, kas see tundub ainult mulle, aga see talv on uudiste poolest kuidagi eriliselt närviline. Swedbanki süüdistamine kahtlastes tehingutes, suusatajate dopinguskandaal, valimised ja peale valimisi võimalikud variandid koalitsioonidest.

Emotsioone on palju, aga sisu oluliselt vähem. Võtame näiteks valimised. Kas seal oli mõni suur teema? Või Swedbanki ümber toimuv. Kahtlased tehingud ei ole veel rahapesu ja see, mis täna tundub kahtlane, ei olnud seda näiteks seitse-kaheksa aastat tagasi. Või siis suusatajate dopinguskandaal. Suusamaa Norra sportlane saab poolteist aastat võistluskeeldu ja peale seda võistleb ning võidab edasi. Ja on jälle rahvuskangelane. Talle on andestatud.

Meie seevastu oleme oma olümpiasangari nii ära hirmutanud, et ta ei taha isegi intervjuud anda. Kas seda kõike ei ole mitte liiast? Kas me pole mitte avaliku süüdistamisega üle piiri läinud? Ja neid küsimusi on veelgi.

Ma ei väida, et eelpool loetletud teemad ei ole olulised. Vastupidi. Need on väga olulised ja tähtsad teemad. Aga olulised teemad vajavadki rahulikku ja põhjalikku käsitlemist. Aja mahavõtmist. Mitte klikkide nimel lahmimist.

Seetõttu mõjus kuidagi eriti värskendavalt esmaspäevase saate "Plekktrumm" külaline ema Theofili. Ta rääkis suurest paastust ja sellega seonduvast ning oma elust. Rääkis sealhulgas ka andestamisest. Aga mul ei ole mõtet seda kõike ümber jutustada. Oma silm on kuningas ja seda saadet saab järele vaadata.

Usun, et kunagi varem ei ole Joonas Hellerma saatekülaline ja saate teema olnud nii päevakohased.

Praegu oleks meil kõigil kasulik käsile võtta üks korralik paast. Nimelt meediapaast. Mis oleks, kui loobuks online-meediast ja vaataks õhtul ainult "Aktuaalset Kaamerat" või kuulaks Vikerraadiost uudiseid?

Kas meil jääks siis midagi tõeliselt olulist teada saamata? Ilmselt mitte. Meie mõtted läheks selle paastuajaga kindlasti palju selgemaks ja tuju paremaks. Ja meil kõigil oleks siin maal parem elada.

Head paastuaega kõigile!

Kõiki Vikerraadio päevakommentaare on võimalik kuulata Vikerraadio päevakommentaaride lehelt.

ERR.ee võtab arvamusartikleid ja lugejakirju vastu aadressil [email protected]. Õigus otsustada artikli või lugejakirja avaldamise üle on toimetusel. Artikli kommentaariumist eemaldatakse autori isikut ründavad ja/või teemavälised, ropud, libainfot sisaldavad jmt kommentaarid.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: