Vabaerakond laiali ei lähe

Kaul Nurm.
Kaul Nurm. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Vabaerakond uude riigikogusse ei pääsenud ja riigieelarvelist toetust enam ei saa, otsustas erakonna juhatus partei tegevust jätkata.

"Täname kõiki oma valijaid ja kinnitame, et jätkame tegevust," ütles Vabaerakonna juht Kaul Nurm. Ta lisas: "Vabaerakond vajab uuenduskuuri. Meil on sisukas programm terve Eesti heaks, mille teoks tegemisel peab töö jätkuma".

Vabaerakonna juhatus nentis, et erakond peab valimistulemuste valguses seadma uued sihid. Vabaerakonna esinduskogu koguneb 30. märtsil, et teha valimistest ja selle tulemustest kokkuvõtte ja panna paika tööplaanid tulevikuks.

13. märtsi seisuga kuulus Vabaerakonda 564 liiget. Vabaerakond kogus riigikogu valimistel 6461 häält ehk 1,2 protsenti ning parlamenti ei pääsenud.

Ühtlasi jäi Vabaerakond selle valimistulemusega ilma ka riigieelarvelisest toetusest, mida makstakse parlamendist välja jäänud erakondadele astmeliselt alates kahe protsendi toetuse kogumisest. Selle künnise suutis ainsana ületada Eesti 200, kes kogus 4,4 protsenti toetust ja hakkab saama 100 000 eurot riigitoetust aastas.

Äsjalõppenud riigikogu valimistel kogusid viieprotsendilise valimiskünnise alla jäänud parteid ja üksikkandidaadid kokku üheksa protsenti toetust. 2015. aasta valimistel oli riigikogu ukse taha jäänud häälte osakaal aga vaid 1,8 protsenti.

Paljude poliitikavaatlejate arvates killustasid väikeparteid poliitmaastikku ja "sõid" üksteise hääli. Valimiste järgselt pole veel ükski väikepartei soostunud asuma ühinemist arutama.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: