X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Osa Pärnu koole õpetab lapsi kehalise kasvatuse tunnis rulatama

Foto: ERR

Osa Pärnu koolide kehalise kasvatuse tundidest toimub ekstreemspordikeskuses, kus lapsed saavad õppida rulaga sõitma. Esimesed tunnid on näidanud, et see meeldib lastele ja on tavalistele koolitundidele hea vaheldus.

Raba 5 ekstreemspordikeskus on ainulaadne selle poolest, et see ehitati basseini. Keskuse rajamine sai alguse Pärnu linna kaasavast eelarvest saadud rahast ja avati mullu veebruaris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiljuti leppisid keskuse eestvedaja Rasmus Paimre ja Pärnu linnavalitsuse haridusosakond kokku, et osa kehalise kasvatuse tundidest toimub selles keskuses.

Selle nädala kolmapäeval tegid oma esimese tunni seal Tammsaare kooli poisid, reedel aga Kuninga kooli tüdrukud. Muidugi ei tee keegi, kes esimest korda rulale saab, seal kohe hüppeid.

"Idee sündis hästi lihtsalt. Meie soov oli muuta kehalise kasvatuse tundi huvitavamaks ja anda noortele rohkem võimalusi erinevaid asju proovida. Tagasiside noortelt on olnud hästi positiivne. Kõik, kes on käinud, on öelnud, et tahavad siia tagasi tulla. Loomulikult noortele meeldib ka see, et nad saavad kehalise kasvatuse tundidest natuke vaheldust," rääkis Paimre.

"Linn toetab meid treeneritasudega ja transpordiga, Eesti riigi poolt tuleb rahastus, et lapsed saaksid bussiga linnast siia sõita täpselt nii, et nad jõuavad vahetunniga siia. Siis neil toimub kaks paaristundi ja pärast seda saavad nad bussiga kooli tagasi," lisas ta.

Paimre ütles, et kuigi ekstreemsport on maailmas väga populaarne, toimuvad kehalise kasvatuse tunnid koolides ikka nii, nagu see aastakümneid on olnud.

Esialgu kestab projekt kuus kuud, siis peetakse aru, mis saab edasi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: