Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnus avati uus ekstreemspordikeskus

Foto: ERR

Pärnus avati uus ekstreemspordikeskus, kus saab rahvusvahelisel tasemel treenida ja võistlusi korraldada.

Raba 5 ekstreemmspordikeskuses loksus mõni aasta tagasi veel basseinivesi. Kohalikud aktiivsed noored tulid aga mõttele, et Pärnus ei ole võimalusi sisetingimustes ekstreemsporti harrastada ja nii kirjutatigi projekt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie eesmärk oli leida ruum, mille üürihind ei konkureeri tööstusvaldkonnaga. Hästi oluline on leida selline ruum, mis ei sobi tööstuse jaoks ja seega on võimalik seda üüri natuke paremaks saada. Me ei taha noortele ka hinda liiga kalliks teha, tahame, et kõigil oleks võimalik sõita siin," rääkis MTÜ Raba 5 Ekstreemspordikeskuse juhatuse liige Rasmus Paimre.

40 000 eurot saadi Pärnu linna kaasavast eelarvest, mis mõeldud kohalike elanike algatatud projektide rahastamiseks. Sponsorite abil lisati teist sama palju juurde. Tulemuseks ongi Eesti suuruselt teine ekstreemspordikeskus, kus võimalik treenida rahvusvahelisel tasemel.

"Ma olen käinud USA-s, Austraalias ja igal pool. Skatepark on üldjoones sama, mõnes kohas on suurem, rambid on erinevad, aga põhipoint on ikka sama. Kõik asjad on olemas, mida on vaja sõitmiseks, et sõita BMX-i, tõukeratast või rula," ütles trikirattur Roomet Säälik.

Säälik võitis mullu Barcelonas maailmameistrivõistlustel trikkirattaga pronksmedali. Pärnus treenib aga teisigi tulevikulootusi.

Raba 5 keskus on kolmas kaasava eelarve projekt. Varem on tehtud Rääma linnaosa väliujula ja kesklinna silla kõrval asuv jalgrataste pumptrack.

"Kuna noortel huvi on ja kaasava eelarvega neile võimalus on antud, miks mitte kohalikul omavalitsusel õlg alla panna just nendele tegevustele, mida noored on tahtnud," sõnas Pärnu abilinnapea Marko Šorin.

2018. aastal kaasavat eelarvet ei tule, linna eelarves selleks ette nähtud raha ei ole.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: