Ratas: mõistan verbaalse rünnaku pearabi vastu hukka

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas mõistab pearabi Shmuel Kotiga toimunud intsidendi hukka ja märgib, et vaenu õhutamine on lubamatu.

"Mõistan kategooriliselt hukka eile aset leidnud verbaalse rünnaku Eesti pearabi Shmuel Koti vastu. Eesti Vabariigis ei ole kohta kellegi diskrimineerimisele usutunnistuse, rahvuse, päritolu ega mistahes muul alusel," kinnitas Ratas Facebooki vahendusel.

"Olen veendunud, et politsei teeb kiiresti selgeks kõik juhtumi asjaolud. Vaenu ja vihkamise õhutamine on lubamatu ning sellisele teguviisile tuleb alati täie tõsidusega reageerida. Kinnitasin seda täna ka telefonivestluses pearabi Shmuel Kotiga," kirjutas Ratas.

Politsei alustas menetlust Eesti pearabi Shmuel Koti võimaliku verbaalse ründamise uurimiseks. Väidetavalt sõimati pearabit fašistlike väljenditega.

Munitsipaalpolitsei ameti avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt teatas, et rabit puudutanud intsident leidis aset trammis, kui mupo piletipatrull oli sunnitud vormistama trahvi trammis piletita sõitnud noormehele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: