Jakobson: ei usu, et pearabi solvamine oli sügavama tagapõhjaga

Alla Jakobson
Alla Jakobson Autor/allikas: ERR

Eesti juudi kogukonna esimees Alla Jakobson ei usu, et verbaalne rünnak pearabi Shmuel Koti vastu oli sügavama tagapõhjaga.

"Ma ei arva, et siin on on mingi sügavam taust. Aga pearabi on väga silmatorkavalt teistmoodi riides, on kohe aru saada, et tegu on juudi päritolu inimesega, seega solvang oli teadlikult adresseeritud just talle," ütles Jakobson Eesti Päevalehele.

Juudi kogukonna esinaine lisas, et on paljude inimestega suhelnud ja ei ole kuulnud, et sellist asja oleks varem juhtunud. Ta lisas, et juute ja eestlasi ühendab see, mõlemad rahvad on pidanud ajaloos väga raskeid aegu üle elama ja seetõttu tuleks üksteist austada.

Politsei alustas menetlust Eesti pearabi Shmuel Koti võimaliku verbaalse ründamise uurimiseks. Kot sattus laupäeval verbaalse rünnaku alla ja talle hõigati "Juudid ahju" ning "Heil Hitler".

Pearabit puudutanud intsident leidis aset mupo bussi ees enne Paberi trammipeatust, kui munitsipaalpolitsei piletipatrull vormistas trahvi trammis piletita sõitnud noormehele. Noormees viidi trammist maha ja hakati trahvi vormistama. Samal ajal läks mupo bussi juurest mööda pearabi koos lastega, et ületada teed.

"Ilmselgelt närviline ja ebatsensuursete väljenditega patrulli kostitanud noormees vestles kogu aeg telefonis tuttavaga. Menetlustoimingu ajal möödus taamal rabi koos lastega, kelle suunas närvilises olekus noormees solvavaid väljendeid kasutas. Mupo patrull sekkus olukorda koheselt ja lõpetas noormehe ebaviisaka käitumise, lubades allumatuse korral kohale kutsuda politsei. Noormees lõpetas oma tegevuse ja intsident sellega ka lõppes," rääkis mupo avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: