X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pearabi ähvardaja peeti 48 tunniks kinni

{{1552901340000 | amCalendar}}
Foto: mupo

Politsei pidas Eesti pearabi Shmuel Koti ähvardaja 48 tunniks kinni ja otsib tõendeid tema kodust.

"Politseinikud tuvastasid, et solvaja on 27-aastane mees, kelle pidasime eile Tallinna kesklinnas asuvas kaubanduskeskuses kinni. Ta on hetkel väärteo korras 48 tunniks kinni peetud ja mees tunnistab oma tegu," ütles Põhja prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko ERR-ile.

Ta lisas, et politseinikud kontrollivad täiendavalt mehe tausta ja käesoleval hetkel kogutakse tõendeid tema kodust.

Põhja prefektuuri Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit ütles pühapäeval ERR-ile, et politsei alustas menetlust Eesti pearabi Shmuel Koti võimaliku verbaalse ründamise uurimiseks.

"Võtsime täna ühendust pearabiga ning hetkel kogume vahejuhtumi kohta lisainfot. Tegime võimaliku solvaja isiku kindlaks ning alustasime menetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb vaenu õhutamist," ütles Saarniit ERR-ile.

Munitsipaalpolitsei ameti avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt teatas, et pearabit puudutanud intsident leidis aset mupo bussi ees enne Paberi trammipeatust, kui mupo piletipatrull oli sunnitud vormistama trahvi trammis piletita sõitnud noormehele. Noormees viidi trammist maha ja hakati trahvi vormistama. Samal ajal läks mupo bussi juurest mööda pearabi koos lastega, et ületada teed.

Ka mupo piletikontrolöre ebatsensuursete väjenditega sõimanud mees hõikas pearabit nähes agressiivselt "mida sa juut vahid, ahju lähed".

TÜ usuteaduskonna töötajad: mõistame hukka inimvaenulikud loosungid

Tartu Ülikooli usuteaduskonna töötajad tegid esmaspäeval seoses vahejuhtumiga pöördumise, milles teatasid, et mõistavad hukka inimvaenulikud loosungid.

"Sabatipäeva hommikul solvas üks frustreerunud mees tänaval rängalt juudi kogukonna rabi Shmuel Koti. See puudutab meid teravalt, sest teame ja mäletame hästi, milleni võivad viia sõnad ühe rahvuse või usutunnistuse vastu. Sellisteks sõnadeks ei ole meie kaasaegses Eestis mitte mingisugust õigustust. Mitte kõige vähematki. Peame vahejuhtumit äärmiselt kahetsusväärseks ning avaldame toetust rabi Kotile ja Eesti juudi kogukonnale," seisab pöördumises.

Pöördumises lisatakse: "Juhtum tuletas meelde, et Eestis on seltskondi, mis kasutavad inimestele ja ühiskonnale üliohtlikke loosungeid ning et neid ei hoita ka vaka all. See ei ole esimene kord, kus usuliste, rahvuslikke ja teiste vähemuste aadressil on kasutatud vägivaldset retoorikat. Kutsume kõiki Eesti elanikke üles mõistma, et sõna jõud on suur ning et sõnast teoni on vaid väike samm."

"Usuteaduskonna töötajatena tunnistame Eesti mitmekesist usulist ja rahvuslikku kooslust ning jätkame tööd, mida oleme ikka teinud: harime Eesti inimesi, noori ja vanu, et nad mõistaksid ja tunnustaksid meie tõelist rikkust: üksteist," märgivad pöördumise koostajad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: