Moskva: USA tuumapommitaja lahkus Vene hävitajate saabudes Läänemerelt

USA strateegiline pommitaja Vene kaitseministeeriumi videos.
USA strateegiline pommitaja Vene kaitseministeeriumi videos. Autor/allikas: Vene kaitseministeeriumi Youtube'i kanal

Kaks vene hävitajast Su-27 saadeti kolmapäeval Läänemere kohale, et saata USA strateegilist pommitajat, teatas Vene kaitseministeerium neljapäeval.

Pärast seda, kui strateegiline pommitaja B-52H Vene piirist eemale suundus, naasid Vene hävitajad lähtelennuväljale," edastas kaitseministeerium sotsiaalmeedias.

Vene kaitseametkonna teatel tuvastasid radarid pommitaja juba kaugelt ja asusid seda jälgima. 

Kremli pressisekretär Dmitri Peskov ütles neljapäeval, et B-52 pommitajate Euroopasse saatmine võrdub pingete suurendamisega Venemaa piiridel. 

"Ühendriikide sellised teod ei tugevda julgeoleku ja stabiilsuse õhkkonda Venemaaga külgnevas piirkonnas. Suure tõenäosusega toimub vastupidine ja pinged suurenevad," sõnas ta, lisades, et Moskva kahetseb USA selliseid samme.

USA kinnitas oma kaugpommitajate lendusid Euroopa kohal

USA õhujõud kinnitasid teisipäeval oma nelja kaugpommitaja treeninglendusid Euroopa õhuruumis, põhjendades seda vajadusega kinnitada liitlastele antud julgeolekutagatisi.

"Neli õhujõudude pommitajat B-52 Stratofortress startisid esmaspäeval Briti õhujõudude baasist Inglismaal Fairfordis ning lendasid erinevates kohtades Euroopas, sealhulgas Norra mere kohal, Läänemere ja Eesti kohal ning Vahemere ja Kreeka õhuruumis," teatasid Ameerika Ühendriikide õhujõud teisipäeval.

"Lendude eesmärk oli lennukimeeskondade tutvumine piirkonnaga ja USA pühendumuse demonstreerimine liitlastele ja partneritele oma relvajõudude globaalse rakendamise abil. USA strateegiline väejuhatus testib ja hindab regulaarselt oma strateegiliste võimekuste valmisolekut, et olla kindlad, et me suudame oma julgeolekulubadustest kinni pidada," lisas Euroopas ja Aafrikas paiknevate USA õhujõudude pressiteenistus.

Eestis sooritas B-52 treeninglennu koostöös NATO maapealse rünnakujuhtimismeeskonnaga. Kreeka kohal toimunud treeninglennul toimus õhus tankimine tankurlennukilt KC-135 Stratotanker.

Harjutuses osalenud kaugpommitajad on hetkel USA Euroopas paiknevate vägede käsutuses. Nende kodubaas on Louisianas paiknev Barksdale'i õhujõudude baas. Lennukid saabusid Fairfordi 14.-15. märtsil ning nende sealolek võimaldab harjutada baasi kasutamist USA õhujõudude ettenihutatud baasina Euroopas, teatasid Ühendriikide õhujõud.

USA strateegiliste pommitajate missioon tugevdab nende valmisolekut vastata igasugustele võimalikele kriisidele või väljakutsetele üle kogu maakera, rõhutasid USA õhujõud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: Interfax-BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: