Tai valimistel juhib huntaga seotud erakond

Tai valimistel on pea kõigi häälte kokkulugemise järel juhtimas huntaga seotud erakond, teatas pühapäeval valimiskomisjon.

Erakond Phalang Pracharat, mis soovib peaministrina näha huntajuhti Prayut Chan-ochat, on kogunud pärast 91 protsendi valimissedelite läbivaatamist 7,3 miljonit häält ehk pool miljonit rohkem kui Pheu Thai. 

Tegemist on esimeste valimistega pärast 2014. aasta riigipööret, millega kukutati peaminister Yingluck Shinawatra.

Hääleõigus oli rohkem kui 51 miljonil kodanikul. Komisjoni hinnangul oli valimisosalus umbes 80 protsenti. 

Riigipööret juhtinud armeejuht ja praegune peaminister Chan-ocha on loonud võimu säilitamiseks uue poliitilise süsteemi, mis kahandab sõjaväega mitteseotud suurte erakondade mõju.

Valimisjaoskondi oli 92 320

"92 320 valimisjaoskonda avanesid kõikjal riigis," teatas keskvalimiskomisjoni esimees Jarungvich Phumma uudisteagentuurile AFP.

Sajad tuhanded valijad seisid juba eelmisel pühapäeval üle riigi pikkades järjekordades, et anda hääl eelvalimistel, mis toimusid nädal enne riigi esimesi üldvalimisi kaheksa aasta jooksul. Tavaliselt on Tai eelvalimistel osalus passiivne, kuid pühapäeval tekkisid valimisjaoskondades pikad järjekorrad.

Pärast peaminister Yingluck Shinawatra kukutanud 2014. aasta riigipööret on hunta demokraatlikke valimisi korduvalt edasi lükanud.

Valimistel on hääleõigus enam kui 51 miljonil kodanikul. 

Toimetaja: Indrek Kuus, Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: