Martin Repinski lahkub Jõhvi vallavanema ametist riigikokku

{{1554188280000 | amCalendar}}
Martin Repinski valimine Jõhvi vallavanemaks.
Martin Repinski valimine Jõhvi vallavanemaks. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Keskerakonda kuuluv Jõhvi vallavanem Martin Repinski lahkub ametist ja läheb riigikokku.

Repinski andis oma otsusest teada Jõhvi volikogu esimehele Eduard Eastile, kus palus ennast vallavanema kohalt tagasi kutsuda.

2018. aastal Jõhvi vallavanemaks saanud Repinski kogus riigikogu valimistel 976 häält. Viimasel ajal on ta olnud avaliku tähelepanu all seoses vallaametnike ametist vabastamistega.

Ajaleht Põhjarannik kirjutas, et tõenäoliselt saab Repinski asemel uueks vallavanemaks praegune abivallavanem Max Kaur, Repinski on ise öelnud, et teeb sellise ettepaneku. Kaur kuulub samuti Keskerakonda.

Mitmed Keskerakonna nimekirjas riigikokku valitud Tallinna poliitikud pole veel teada andnud, kas nad jätkavad praeguses ametis või hakkavad riigikogu liikmeks.

Võimalus riigikokku minna on linnapea Taavi Aasal, abilinnapea Vadim Belobrovtsevil, linnavolikogu esimehel Mihhail Kõlvartil, Haabersti linnosa vanemal Marek Jürgensonil, Mustamäe linnaosa vanemal Lauri Laatsil, Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svetil ning Lasnamäe linnaosa vanemal Maria Jufereva-Skuratovskil.

Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Maardu linnapea Vladimir Arhipov on avalikult välja öelnud, et tema riigikokku ei lähe, kuid ametlikult pole ta valimiskomisjoni sellest teavitanud.

Uue riigikogu avaistung toimub neljapäeval.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: