Kaitseväe ühendatud õppeasutuste nimeks saab Kaitseväe Akadeemia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

KVÜÕA hoone Tartus
KVÜÕA hoone Tartus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kaitseväe ühendatud õppeasutused, mille ametlikuks lühendiks on KVÜÕA, hakkab 1. maist kandma nime Kaitseväe Akadeemia, valitsuses neljapäeval kinnitatud määrus sätestas ka õppeasutuse struktuuri muudatused.

Määruse eelnõu seletuskirjas seisab, et praegusel nimekujul on mitu puudust. "Nii ei ole kõrgem sõjakool ja lahingukool iseseisvad õppeasutused, vaid KKVÜÕA üksused, siis on mitmuse kasutamine eksitav. Ka on KVÜÕA nimi kohmakas ning seetõttu pole avalikkus õppeasutuse nime omaks võtnud ning vajab sageli lisaselgitusi. Ka ei väljenda õppeasutuse ingliskeelne nimi (Estonian National Defence College) kõrgkooli identiteeti täpselt." 

Nimevahetuse tõttu on kavas läbi viia ka teavituskampaania, et nimevahetust avalikkusele tutvustada.

Eelnõu seletuskiri toob välja, et KVÜÕA struktuuri muutmise teema tõstatati 2016. aasta lõpus ja kajastub õppeasutuse ülema 2017 aastakäsus.

"KVÜÕA struktuurimuudatus on kaitseväe arengust lähtuv vältimatu samm, et me vastaksime oma tööd tehes ootustele, mida meile kui sõjaväelise hariduse andjatele on pandud," on öelnud õppeasutuse ülem kolonel Enno Mõts BNS-ile.

"Muutused, mis kaitseväes ja sõjalises hariduses tasapisi aset on leidnud, on jõudnud punkti, kus me pidime KVÜÕA-d muutma, et Eesti kaitseväe vajadusi efektiivselt täita," sõnas Mõts.

Ta märkis, et kaitseväes on aastate jooksul muudetud üksusi, loodud uusi väejuhatusi, võetud kasutusele uut soomustehnikat ja järgmistel aastatel keskendub kaitsevägi kahe kiirreageeriva jalaväebrigaadi loomisele, mis on täielikult mehitatud, relvastatud ja varustatud.

"Õppeasutusena oleme järginud neid jõudsaid arenguid ja nende toetamiseks kasvatanud oluliselt erinevaid funktsioone, mis aga õppeasutust kohati erisuundadesse kisuvad. Kehtiv struktuur on kasvanud juhtimisliinide laiuses ja sügavuses ja KVÜÕA nõukogu on teinud ettepaneku muuta 20 aastat tagasi loodud KVÜÕA struktuuri, et vastata kõikide uutele kaitseväe vajadustele tõhusalt," ütles õppeasutuse ülem.

"Struktuurimuutustega seame kogu õppetegevuse korralduse õppeosakonna alla ning kõrgem sõjakool ja lahingukool moodustavad õppurkorpuse. Teadustegevuse eest vastutab rakendusuuringute osakond, sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse funktsioonid säilivad senises mahus, toetades ka õppetööd ja teadustegevust oma valdkonnas. Praeguse üldosakonna ja logistikaosakonna koondame toetusteenuste osakonnana ja liidame selle alla ka õppetoetuse funktsioonid, nagu raamatukogu, muuseum, matkekeskus ning väljaõppevahendite keskus," selgitas kolonel Mõts.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: