Presidendi kliimanõunikuks saab Timo Palo

Polaaruurija ja -rändur Timo Palo.
Polaaruurija ja -rändur Timo Palo. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Esmaspäevast asub Eesti presidendi kliimanõunikuna tööle meteoroloog ja polaaruurija Timo Palo.

Timo Palo on lõpetanud Tartu Ülikooli geograafina ja keskendunud polaarkliima uurimisele. Ta on osalenud erinevates kliima, keskkonna ja polaaralade uurimisega seotud projektides ja teadustegevuses ning viinud läbi uurimisekspeditsioone Arktikasse ja Antarktikasse, teatas presidendi kantselei.

Kliimanõunikuna hoiab ta presidenti kursis sellega, mis on maailmas seoses kliimamuudatustega toimumas ja annab nõu, mil moel võiks Eesti globaalselt olulisel teemal kaasa rääkida ja mida saaksime riigina ise ära teha.

"Probleemi tõsidusest saab inimene enamasti aru siis, kui see teda isiklikult puudutab. Meie elame geograafiliselt ja klimaatiliselt võrdlemisi turvalises paigas. Ent me jagame planeeti ja vastutame selle käekäigu eest ühtemoodi võrdselt kõigi teistega," selgitas Palo. 

Timo Palo on varem töötanud ka Tartu Ülikooli geograafia osakonna spetsialistina ja teinud kaastöid ERR-i keskkonnasaatele "Osoon". Alates 2013. aastast on ta MTÜ Arktos juhatuse liige, mis viib läbi praktikume ja kliima- ning keskkonnateemalisi loenguid ettevõttetes ja koolides.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: