Inimõiguste keskus: Põlluaas levitas valeinfot

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Henn Põlluaas. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti Inimõiguste Keskus kirjutas sotsiaalmeedias, et riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) levitas ETV saates "Esimene stuudio" valeinfot ning inimõigusorganisatsiooni ründamine on enesele jalga tulistamine.

Põlluaas ütles neljapäeval eetris olnud "Esimeses stuudios", et Inimõiguste keskus toetab pagulasi ning seetõttu tuleks keskuse rahastamise vajadust tõsiselt kaaluda. "Nad sellest toituvad ja aitavad nendel Eesti riigi vastu kohut käia. Kui me vaatame, kust need rahad tulevad, siis hasartmängu nõukogust ja mitmelt poolt mujalt, millel üldse mingit põhikirjalist õigust ei ole selliseid ühinguid toetada. Kuna need on siiamaani olnud sotside haldusalas, siis seal võib tõepoolest sellist korruptsiooni hõngu tunda," rääkis Põlluaas.

Inimõiguste keskus postitas oma Facebooki lehele "täpsustuse "Esimeses stuudios" riigikogu esimehe levitatud valeinfole".

"Eesti Inimõiguste Keskuse missioon on seista selle eest, et igaühe inimõigused on Eestis kaitstud. Selle saavutamiseks teeme ühe osana oma tegevusest koostööd ÜRO Pagulasametiga, et aidata tagada kvaliteetset ja kiiret varjupaigamenetlust. Nii saavad varjupaiga need, kes seda tegelikult väärivad. Seda tööd ei rahasta Eesti riik erinevalt ETV saates väidetule, kuigi võiks," seisis postituses.

"Inimõigusorganisatsiooni ründamine on enesele jalga tulistamine"

"Me ei ole opositsioonierakond. Teeme nii hästi kui oskame sadade inimeste rahalise ja vabatahtliku panuse toel oma igapäevast tööd Eesti põhiseaduse ja universaalsete inimõigusnormide kaitsel. Inimõigusorganisatsiooni ründamine on enesele jalga tulistamine, sest inimõigused kaitsevad meie kõigi vabadusi ja võimalusi," lisas keskus.

Eesti Inimõiguste Keskus on sõltumatu valitsusväline inimõigusorganisatsioon.
Keskuse missioon on luua koos iga inimese inimõigusi austav Eesti. Keskuse visioon on olla aastaks 2020 mõjus ja pädev Eesti sõltumatu inimõigusliikumise eestvedaja, seisab keskuse kodulehel.

Keskuse igapäevast tegevust juhivad juhataja Kari Käsper ja tegevjuht Egert Rünne.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: