Suurema etanoolisisaldusega bensiin võib muruniidukeid kahjustada

Foto: ERR

Kuna bensiinile oktaanarvuga 95 on lisatud kümme protsenti etanooli, ei sobi see enam paljudele autodele, kuid lisaks võib see kahjustada ka murutraktoreid ja -niidukeid ning mootorsaage.

Stokkeri Pärnu müügipiirkonna juht Taimar Midenbritt soovitas väikemootorites kasutada spetsiaalset kütust, see aga on tavabensiinist märksa kallim, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Seal, kus kogused on suuremad - muruniidukid, murutraktorid - soovitame seoses uute normidega ja etanoolisisalduse tõusuga kütustes kasutada 98 mootoribensiini, milles on etanoolisisaldus madalam," lausus Midenbritt. "Etanooli omadus on siduda vett kütuses ja see hakkab küttesüsteeme kahjustama."

Väikemootorites nagu saagides ja trimmerites soovitas ta kasutada spetsiaalselt sellistele mootoritele mõeldud kütust.

"Kui me oma aiapidamistes kasutame trimmerit või saagi haruharva ja see kütusekulu on suhteliselt väike, siis ei näe mingit põhjust kasutada odavamat bensiini ja pärast tagajärgedega maadelda," lisas Midenbritt.

Samasuguseid soovitusi jagas Tanni Vakoma, mis on Husqvarna esindaja Pärnus. Kliendid küsivad alatasa, millist bensiini kasutada.

"Soovitavalt 98, sest 95 sisaldab etanooli, mis tõmbab vett ligi ja võib rikkuda pikemal seismisel ära karburaatorid ja karburaatorite düüsid," ütles Tanni Vakoma juhataja Eero Post. "Osal on siin korgi peal kirjas E ja 10, et nagu võib. Võib, aga soovituslik on ikkagi kasutada 98."

Ta lisas, et kui kasutada bensiini oktaanarvuga 95, tuleks kütus ära tarvitada lähema kahe nädala jooksul.

Posti sõnul kehtib soovitus kõigi väikemootorite puhul, olgu selleks paadimootor, murutraktor, generaator või veepump.

"Kõikidele on ühesugune soovitus: mitte 95,, soovitav on ikka 98," õpetas ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: