Jüri Adams lahkus Vabaerakonnast

Jüri Adams.
Jüri Adams. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Staažikas poliitik ja põhiseaduse alusteksti autor Jüri Adams astus märtsi lõpus välja Vabaerakonnast, leides, et nelja aastaga kaotas erakond peaaegu kogu oma professionaalsuse.

"See, mis toimus Vabaerakonna juhatuse koosolekul 25. märtsil, oli selline, et mul ei jäänud teist võimalust. Kui riigikogu valimised lõppesid enneolematu katastroofiga – kunagi varem Eesti ajaloos pole tõsiselt võetav kandidaatide nimekiri saanud nii kehva tulemust –, esitasin edasiminekuks kaks ettepanekut," rääkis Adams Postimehele.

"Erakonna esimees Kaul Nurm peaks tagasi asutuma. Teiseks, et võimalikult kiiresti pidada erakonna üldkoosolek koos esimehe ja juhatuse valimistega. Ma sain mõlemale ettepanekule eitava vastuse," ütles Adams.

Tema sõnul erineb Vabaerakond, mis 2015. aasta alguses pääses parlamenti, praegusest nagu öö ja päev. "Valimistel edukaks osalemiseks ei piisa sellest, et pannakse üles kandidaatide nimekiri, ja kui natuke raha on, ostetakse reklaami. Valimiste põhitingimus on suuta köita kõigepealt valijate tähelepanu ja anda neile selgitus, miks igaühe ja Eesti rahva terviku huvides on kasulik just nende kandidaatide poolt hääletada. Vabaerakonna nimel läbi viidud kampaania ei olnud professionaalne. See ei saavutanud neid eesmärke ja küsitav on, kas neid eesmärke üldse taotletigi," märkis Adams.

Adamsi sünul püüab ta nüüd jätkata tegevustega, mida väheke oskab, need puudutavad seadusandlust ja poliitikat. "Aga formaalselt jään jälle pensionile. Kui muud ei jõua, teen seda, mida pensionil mehed ikka teevad: kuulavad linnulaulu, lõikavad õunapuuoksi, silitavad lastelastel päid," lisas Adams.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: