Adams: Talvikut esimeheks valides tulistas Vabaerakond endale kuuli pähe

Jüri Adams.
Jüri Adams. Autor/allikas: Rene Suurkaev / ERR

Erakonna juhiks ebasobivamat inimest kui Artur Talvik ei anna välja mõelda, leiab vabaerakondlasest veteranpoliitik Jüri Adams.

Teisipäeva õhtul Tallinna Televisiooni saates "Otse kümnesse" üles astunud Adams rääkis värvikalt Vabaerakonna tänasest seisust ja sellest, mis erakonna selleni on viinud.

"Vabaerakond sooritas vabatahtlikult vene ruleti katse. Ta ei ole surnud, aga on EMO-s poolsegases sonivas seisus. Mina pean selleks kuuli pähekihutajaks seda, kui poolteist aastat tagasi valiti erakonna esimeheks Artur Talvik," sõnas Adams.

Adamsi sõnul on igal erakonna esimehel teatud kvalifikatsiooninõuded, millele Talvikut esimeheks valides aga ei mõeldud. Ka Adams ise mitte, sest hääletas Talviku erakonna esimeheks saamise poolt.

"Me ei küsinud, mis on selle paljulubava mehe tegelikud võimed ja soovid. Aastaga sai selgeks, et erakonna juhiks ebasobivamat inimest ei anna välja mõelda. Aga tema lahkus ust paugutades," nentis Adams.

"Artur oli nagaani padrun, aga päästikule vajutas Vabaerakond kollektiivselt," tunnistas Adams kogu erakonna vastutust tekkinud olukorras.

Ta lisas, et Talviku tulekuga algas erakonnas imejuhi ootus, aga mis veel hullem, hakati alahindama süstemaatilise poliitilise töö vajadust.

"Poliitikas juhtub aegajalt väikseid imesid, aga tegelikud tulemused saavutatakse ikkagi praktilise tööga. Aga kui erakonda haarab hullus, et hea valimistulemus saadakse ilma tööta, siis on asi ikka väga halvasti," nentis Adams.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlustes ületas Vabaerakonna toetus viimati viieprotsendist valimiskünnist augustis 2017, mil see oli kuus protsenti. Sealtpeale on erakonna toetus kõikunud kahe ja nelja protsendi vahel. Viimases, augustikuises küsitluses oli see kaks protsenti.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: