Fotod: Vabaerakond valis uueks esimeheks Kaul Nurme

{{1538289300000 | amCalendar}}

Vabaerakond valis pühapäeval Raplas erakorralisel üldkoosolekul uueks esimeheks Kaul Nurme.

Kaul Nurm valiti esimeheks 125 häälega. Andres Herkel sai 91 ja Tarmo Kask üheksa häält.

Erakonna juhatusse valiti Elo Lutsepp (91 ), Andres Herkel (85), Vahur Kollom (85), Märt Läänemets (78), Jüri Adams (76), Ain Ostra (70), Enn Meri (62) Ants Erm (60), Neeme Kuningas (47) ja Raivo Kokser (44).

Aukohtusse valiti Epp Alatalu (113 ), Lembit Tuur (117), Eino Muruste (90) ja Jako Kull (73).

Revisjonikomisjon liikmeteks valiti Anne Hansberg (156), Peeter Liinsoo (105) ja Reelika Joakit (75).

Kaul Nurm tahab Vabaerakonnale riigikogus senisest rohkem kohti

Kaul Nurm loodab nüüd kiiresti kokku kutsuda erakonna valimisprogrammi toimkonnad ja hiljemalt novembri keskel välja tulla valimislubadustega. Kevadistele riigikogu valimistele ja Euroopa Parlamendi valimistele läheb erakond aga täisnimekirjaga.

Nurm tahab, et partei saaks riigikogu valimistel vähemalt 12 kohta.

"Mul on väga suur ambitsioon ja tahe teha väga hea valimistulemus, mis peaks kindlasti olema rohkem riigikogu kohti kui täna Vabaerakonnal on," rääkis Nurm.

Nurme sõnul tuleb Vabaerakond riigikogu valimistele välja ühe uue teemaga. "Kindlasti me püüame kajastada kõiki inimestele tähtsaid teemasid nagu haridus, tervishoid, sotsiaalteenused. Ma arvan, et Vabaerakond tuleb välja ühe uue teemaga: kogu Eesti peab elama, kogu Eesti peab olema ühtlaselt arenenud, mitte ainult Tallinn. Selleks on meil olemas programmis väga tugevad seisukohad. Me leiame ka seda, et riiklikku valitsemistasandit tuleb delegeerida allapoole," selgitas ta.

Nurm rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Vabaerakond on sisuerakond ning valimisprogrammis on tugevad sõnumid.

Kaul Nurm tunnistas, et erakonna suvi möödus sisemiste probleemidega tegelemise tähe all, seega jõuab valimisprogramm avalikkuse ette alles novembri keskpaigas.

Nurmi sõnul on täisnimekirjaga valimistele minemine reaalne eesmärk. Samas on Vabaerakond avatud teistele inimestele, kelle maailmavaade Vabaerakonnaga ühtib.

"Me oleme avatud ühiskondlikele organisatsioonidele, nende esindajatele. Me teame, et meil on kaks poliitilist algatust täna olemas ja me ei tea, kas nemad jõuavad oma 500 liikmeni või ei jõua. Me oleme kindlasti avatud ka nendele, nad võivad ainult tugevdada meie erakonna nimekirja veel," rääkis Nurm, kelle sõnul saabub selgus partei õnnestumisest või ebaõnnestumisest valimiste ajal, mitte varem.

Vabaerakonna eelmine juht, praegune juhatuse liige Andres Herkel tunnustas Kaul Nurme. "Kui selline tunnetus erakonnas sees on, et see on praegu parem lahendus, siis mina omalt poolt kiidan siia juurde, et Kaul on äärmiselt tugev poliitik just programmilistes küsimustes," sõnas ta.

Erakorralise üldkoosoleku üks algatajatest Sirje Kiin usub, et erakond valis endale pühapäeval tuleviku.

Erakonna tegevjuht Alar Mutli sõnastas Vabaerakonna suurima väljakutse - kust leida kiiresti sadakond inimest, kes aitaksid partei üle valimiskünnise upitada.

Herkel ütles üldkoosoleku eel Vabaerakonna veebilehel avaldatud intervjuus, et on algusest peale olnud seisukohal, et juhatuse esimehe koht tuleb ühelt poolt vabaks teha ja teiselt poolt sinna uuesti kandideerida, et usaldushääletus saaks niisuguse valikuna erakonna liikmete ees olla.

Nurm rääkis üldkoosoleku eel BNS-ile, et suurel hulgal vabaerakondlastel oli sisuliselt valida, kas lüüa erakonnale käega või saavutada siiski suurem roll ja sõnaõigus erakonna juhtimises.

"Usust selle erakonna väärtustesse ja tulevikku me valisime viimase. Me muudame seda erakonda," ütles Nurm. "Minu valituks osutumise korral erakonna esimeheks toon ma kaasa uued olulised rõhuasetused. Me tuleme kodanikele lähemale nende toimetuleku ja igapäevaelu küsimustes ning asetame oma poliitika kujundamise keskmesse hariduse, tervishoiu ja pensioni teemad."

Erakonna juhatuse kandidaadid olid Jüri Adams, Ants Erm, Anne Hansberg, Urmas Heinaste, Andres Herkel, Laili Jõgiaas, Tarmo Kask, Aivar Koitla, Raivo Kokser, Vahur Kollom, Kristo Krumm, Neeme Kuningas, Tiiu Kuurme, Siiri Käpa, Heli Künnapas, Elo Lutsepp, Märt Läänemets, Enn Meri, Ain Ostra, Allar Sau ja Olev Vaher.

Vabaerakonna aukohtusse kandideerisid Epp Alatalu, Hanno Kirschfeldt, Jaanika Klopets, Aivar Koitla, Jako Kull, Eino Muruste, Lembit Tuur ja Jaak Vackermann.

Vabaerakonna revisjonikomisjoni kandidaatidena olid üles seatud Anne Hansberg, Reelika Joakit, Peeter Liinsoo ja Peeter Lukas.

 

Toimetaja: Karin Koppel, Merili nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: