Seeder peab Isamaa ja Vabaerakonna liitumist enne valimisi ebatõenäoliseks

Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakonna Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on mõte Vabaerakonnaga ühinemisest hea, kuid ta ei pea kuigi tõenäoliseks, et see juhtuks enne kevadel toimuvaid riigikogu valimisi.

"Ühinemine Isamaaga eeldab siiski seda, et Vabaerakond peab oma asjad enne ära klaarima. Praegune seis seda ühinemisprptsessi ei soodusta," ütles Seeder ERR-ile. "Aga mina olen alati valmis ühinemist arutama ja olen positiivselt meelestatud."

Seeder lisas, et isegi siis, kui liitumiseks oleks mingil tasandil erakondade vahel kokkulepe, siis aeg enne valimisid seda teha jääb ülimalt napiks. "Otsuse peab heaks kiitma mõlema erakonna juhatus, siis volikogu ning lõpuks üldkogu," rääkis Seeder.

"Erakondade liitumist ei saa otsustada ja vormistada ebaloomulikult kiirustades," lisas Seeder valimistoimingute tähtaegadele viidates.

Vabaerakonna esimeheks kandideeriv Kaul Nurm ütles ERR-ile Isamaaga liitumisest rääkides, et see on emotsionaalne teema.

"Kui Vabaerakonnas Isamaa nimi suhu võetakse, tekitab see paljudel inimestel arusaadavatel põhjustel teatavaid reaktsioone /.../ mälestused minevikust. Teisalt muidugi, elu muutub, inimesed, ka juhid muutuvad ja vahelduvad."

"Mina ei teeks minevikust dogmat, aga ei anna ka täna mingit sõnumit, nagu peaks erakond praegu tõsiseid plaane Isamaaga ühinemiseks. Kas see on mõistlik või mitte, on omaette küsimus," sõnas Nurm.

Vabaerakonna moodustamise eestvedajateks olid mitmed endised Isamaa taustaga poliitikud, nende seas Andres Herkel, Jüri Adams ja Andres Ammas.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi jäi mõlema erakonna toetus septembris alla valimiskünnise - Isamaal oli see kolm ja Vabaerakonnal kaks protsenti.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: