Kõlvart viitas Tallinnast autode tõrjumise suuna küsitavusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gonsiori tänav katuselt
Gonsiori tänav katuselt Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna uueks linnapeaks saanud Mihhail Kõlvart viitas usutluses Eesti Päevalehele ettevaatlikult linnas autoliiklusele antava ruumi suurendamisele, mis oleks pööre võrreldes linnavõimu senise suunaga, kus lisatud on ühistranspordiradu ja autoteid kitsamaks tehtud.

"Kui tee on kitsas ja autod kasutavad seda, siis on nad sellel teelõigul veel kauem. Kahju keskkonnale pole mitte väiksem, vaid suurem. Ma pole kindel, et praegu valitud suund on kõige mõistlikum. Seda tuleks veel korra analüüsida," rääkis Kõlvart ajalehele.

"Bussirajad on mõistlikud, aga kas igas kohas, selles on küsimus. Seda võiks veel kord analüüsida," lisas ta.

Kõlvart tõdes, et peab mõtlema, milline on tuleviku liikluskorralduse suur plaan, sest mõne meetmega liiklusprobleemi lahendada ei suuda.

"Meil on valitud pigem Euroopa suund – rohkem võimalusi ühistranspordile, natuke ebameeldivam elu eratranspordile. Ma ei ütle, et me peame valima Ameerika kontseptsiooni, aga arvan, et me peaksime selle üle vaatama. /.../ Minu mõte on, et seal, kus näeme, et me kunstlikult paneme liiklust seisma, tuleb analüüsida, kas see on mõistlik."

Allikas: Eesti Päevaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: