Porošenko pidas Kiievi staadionil "ühemehedebati"

Ukraina ametisolev riigipea Petro Porošenko tuli pühapäeval Kiievi keskstaadionile väitlusele oma vastasega presidendivalimiste teises voorus Volodõmõr Zelenskiga, kuid too ei ilmunud kohale.

Kiievi olümpiastaadionil ei olnud ka pealtvaatajaid, kuigi suur rahvahulk kogunes staadioni juurde, et kuulata valjuhääldite kaudu edastatud Porošenko avaldust ja vastuseid ajakirjanike küsimustele.

Pühapäevane üritus oli veel üks ebaharilik vaatepilt Ukraina presidendivalimiste kampaanias.

Zelenski esitas Porošenkole väljakutse väidelda staadionil kaks päeva enne teist valimisvooru 21. aprillil, kuid president soovis selle korraldamist nädal varem. Zelenski sellega ei nõustunud.

Porošenko jätab valimisvõidu korral kaitse- ja välisministri ametisse

Porošenko teatas pühapäeval, et kui ta peaks presidendivalimiste teise vooru 21. aprillil võitma, jätab ta kaitseminister Stepan Poltoraki ja välisminister Pavlo Klimkini ametisse.

Ta lisas samas, et Ukrainas on parlamentaarne-presidentaalne juhtimine ja valitsuse koosseisu võib riigipea ainult välja pakkuda. Pärast uue presidendi valimist valitsus tagasi ei astu.

"Ja mina neid - kaitseministrit ja välisministrit - erru saata ei kavatse," rõhutas Porošenko.

Porošenko: ülemraada laialisaatmiseks pole põhiseaduslikku alust

Ülemraada ennetähtaegseks laialisaatmiseks ei ole põhiseaduslikku alust, ütles Porošenko.

"Mis puutub parlamendi ennetähtaegsesse laiasaatmisse, siis tahan ma rõhutada, et parlamendi ametiaja lõpetamiseks ei ole põhiseaduslikku alust," ütles Porošenko Kiievi olümpiastaadionil ajakirjanikele.

"Kui eksisteerivad teatud vandenõuteooriad, siis mina neid ei usu," lisas ta.

Praegune ülemraada "on astunud tohutuid samme, et toetada presidendi ettepanekuid ja edendada reforme", seletas Porošenko.

Ta nimetas uue presidendi võimalust saata parlament igal ajal laiali "teeks totalitaarsele valitsemisele".

Zelenski ootab Porošenkot staadioniväitlusele 19. aprillil

Ukraina presidendikandidaat Volodõmõr Zelenski ootab oma vastaskandidaati, ametisolevat riigipead Petro Porošenkot Kiievi olümpiastaadionile valimisväitlusele 19. aprillil, kaks päeva enne valimiste teist, otsustavat vooru, teatas tema staap pühapäeval.

"Me ootame Petro Aleksejevitši (Porošenkot) 19. aprillil kell 19 Olümpiastaadionile. Loodame, et ta ikkagi leiab võimaluse sinna tulla. Kui ei, siis meile tundub, et Petro Aleksejevitš lihtsalt soovib reaalselt vältida neid debatte. See, et täna seal (staadionil) ei ole Zelenskit, oli teada juba varem. Ja see oli millegipärast Porošenko soov sinna täna minna. Ta tegi seda, mida tahtis. Kuid debatid ei pidanud täna aset leidma," seletas Zelenski valimisstaabi kõneisik Dmõtro Razumkov.

Razumkovi sõnul oli jutt sellest, et korraldada debatid just nimelt staadionil, et Ukraina kodanikud võiksid mitte ainult vaadata ja kuulata debatte televiisorist, vaid ka neil osaleda.

"Täna toimus Petro Aleksejevitši agitatsioonimiiting staadionil," sõnas Zelenski esindaja.

Porošenko valimisstaabi kõneisik Oleh Medvedev märkis omakorda, et ametisolev president tuleb Kiievi Olümpiastaadionile 19. aprillil vaid juhul, kui ürituse aeg ei lange kokku seaduses ette nähtud ametliku teledebati ajaga Ukraina rahvusringhäälingus.

Ukraina presidendivalimiste teine voor toimub pühapäeval, 21. aprillil.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: