Kõigist Tallinna hauaplatsidest tehakse pilt ja pannakse andmebaasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Metsakalmistu
Metsakalmistu Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna kalmistute arengukavas 2030 on üheks eesmärgiks võetud kõigi hauaplatside pildistamine ja fotode lisamine Eesti kalmistute kodulehele HAUDI.

Tallinna Kalmistud teenindusjuht Lauri Bergi sõnul ollakse sellega üsna algusfaasis ning kõigi hauaplatside pildistamisega läheb veel aega.

"Valmidus on meil olemas, oleme pildistanud mõne kvartali Siselinna kalmistul, Metsakalmistul on midagi pildistatud. Aga kuivõrd me räägima 140 000 hauaplatsist, siis see võtab kindlasti aega," ütles ta.

Viimased kümme aastat ollakse töötanud välja kalmistute andmebaasi HAUDI (www.kalmistud.ee) ning selle jaoks on läinud enamik ajast. Fotode andmebaas oleks Bergi sõnul aga vajalik.

"See teeb ka meie enda töötajate elu lihtsamaks, kui saad laua taga istudes midagi üle kontrollida," ütles ta.

Taoline projekt on Bergi kinnitusel teoks tehtud paljudes Euroopa riikides, ta toob näiteks Maribori Sloveenias, kus pildistamiseks võeti appi sõdurid kaitseväest. "Kindlasti mõtleme ka ise selle variandi peale," märkis ta.

Tallinna kalmistute arengukavas, mis on praegu avalikul väljapanekul, on kõikide hauaplatside pildistamise ja fotode HAUDI andmebaasi lisamise tähtajaks märgitud 2022. aasta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: